עצמאות כלכלית

הכלכלה העולמית חווה משברים תכופים, ואנחנו כצרכנים חווים את התנודות בשווקים העולמיים על בשרנו ובחשבון הבנק שלנו. עליית מחירי מזון משפיעה על תקציב המזון השבועי של המשפחה, משברים בשוק המשכנתא משפיעים על תוכניותינו לעתיד, וחקיקה בנושאים כלכליים פוגעת לכולנו בארנק.

כך למשל אנו מושפעים בחיינו מתופעות כלכליות כמו עליית מחירי האורז באסיה, משבר הסאב-פריים בארה"ב, ועליית מחירי הנפט בבורסות העולמיות.

בניגוד לעבר, כיום אנו נדרשים להיות בעלי ידע רב במגוון תחומים כלכליים. המגע היומיומי שלנו עם עשרות חוזים, הסכמים והתקשרויות עסקיות מצריך ידע ומחשבה. עלינו לקרוא ולהבין את הנושאים האלה, לא לוותר על זכויות המגיעות לנו  על מנת שנוכל לנהל בצורה מושכלת את כלכלת הבית והתקציב המשפחתי.

מגוון הכלים הפיננסיים העומדים לרשותנו מאפשרים לנו לבחור בצורה חכמה את ההשקעות שלנו, את קרן הפנסיה שלנו ואת סוג ההלוואה שניקח. אך ללא ידע מוקדם קל מאוד ללכת לאיבוד בשפע המידע והאפשרויות. ייעוץ פיננסי היום הוא בגדר הכרח, ולא מותרות, לקיום חיים כלכליים מוצלחים ופוריים.

המאה ה-21 הביאה איתה נורמות חדשות של עבודה ותעסוקה. כיום, כל עובד נדרש לנהל משא ומתן עם המעסיק בעת החתימה על חוזה העסקה אישי. אנשים רבים בוחרים לעבוד מהבית, לפתוח תיק במס הכנסה ולעבוד כעצמאים, או משלבים יותר ממשרה אחת בשגרת יומם.

אתר עצמאות כלכלית הוקם כדי לתת לכם את כל המידע הדרוש להתנהלות עסקית נכונה בחיי היום יום. האתר מספק מידע בנושאי כלכלה בגובה העיניים לצרכן הפרטי ולעובד העצמאי. כאן ניתן למצוא טיפים בנוגע לניהול התקציב המשפחתי, מידע על אפיקי השקעות ופרטים על סוגי הלוואות ומכשירי מימון.

יוצאים מהמשבר

לעתים קרובות אנו זקוקים להשלמת הכנסה או לעבודה נוספת על מנת שנוכל לעמוד בתשלומים החודשיים או כדי לממן רכישה או השקעה חדשה כמו מכונית או עסק חדש. באתר כלכלית ניתן למצוא מידע וטיפים שיסייעו לכם לצאת מהמשבר הכלכלי שבו אתם נמצאים. המידע באתר יסייע לכם לבחור את ההלוואה הנכונה, את תכנית החיסכון המתאימה, ואת מכשיר המימון שיצעיד אותכם קדימה, לעבר עצמאות כלכלית מלאה ואיכות חיים כלכלית. לפעמים כדאי להיעזר בשירותי אימון אישי לעצמאות כלכלית או ביעוץ כלכלי של רואה חשבון.

חוסכים ומצמצמים בקלות

 

אתר עצמאות כלכלית מפרסם שלל עצות וטיפים אשר יסייעו לכם להדק את החגורה ולצמצם את ההוצאות השוטפות. ניתן למצוא באתר מידע בנוגע לחיסכון בחשמל בבית, צמצום ההוצאה המשפחתית על כרטיסי אשראי מיותרים, ועוד מאמרים בנושאים רבים שיעזרו לכם לחסוך כסף. בעזרת שינויים קלים יחסית, ניתן לחסוך עשרות ואף מאות שקלים בהוצאה הקבועה של המשפחה והבית.

אם בחרתם לפתוח עסק חדש כדאי לבדוק ולבחון היטב את העלויות הכרוכות בכך – וכן את הדרישות מבחינת רשויות המס, משרדים שונים רלוונטים לפעילות ולשכור את שירותיו של מומחה בנושא רישוי עסקי.

אם יש לכם שאלות נוספות, אנא מלאו את הטופס בתחתית העמוד ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.