עמית קופה לפנסיה ותגמולים

עמית קופה לפנסיה ותגמוליםעמית קופה לפנסיה ותגמולים בע"מ הינה קרן פנסיה וותיקה. קרנות הפנסיה הוותיקות נסגרו בינואר 1995 לכניסת עמיתים חדשים לכן מאז קרן עמית אינה מקבלת מבוטחים או פנסיונרים חדשים. כמו כן מאז שהקרן הוגדרה כוותיקה לא ניתן לנייד מקרנות אלה כספים לאפיקים חדשים.

בהתאם להחלטת בג"ץ עמיתים שהצטרפו בתקופה שבין ינואר למרץ 1995 רשאים להצטרף לקרן עמית קופה לפנסיה ותגמולים בע"מ אך בתנאים מעט שונים. הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר אישר במרץ 2006 הוספת פרט לתקנון קרן הפנסיה שקובע את זכויות עמיתי תקופת הביניים שהודיעו על רצונם להצטרף לקרן היסוד.

קרן פנסיה וותיקה מאוזנת

מאחר וזוהי קרן פנסיה וותיקה, התנהלות הקרן הינה לפי מנגנון איזון אקטוארי. כלומר יש התאמה בין נכסי הקרן לבין ההתחייבות שלה. התאמה זו נעשית לפי שני מצבים בבמצבים בהם הנכסים של קרנות הפנסיה עולים על ההתחייבויות תגדיל הקרן את הזכויות לעמיתים ובמצבים בהם ההתחייבויות עולות על הנכסים, כמו למשל קצבאות, תקטין הקרן את הזכויות לעמיתים.ניכיון צ'קים פרטיים

מאחר וקרן הפנסיה עמית הינה קרן פנסיה וותיקה הפועלת משנת 1965 עובדיה צברו ניסיון רב עם השנים וידע נרחב בכל התחום הפיננסי והחיסכון לטווח הרחוק בצורה חכמה ונבונה.כיום עמית קופה לפנסיה ותגמולים בע"מ עברה לניהול של פניקס פנסיה וגמל המנהלת קרנות וקופות גמל שונות.

גובה ההפרשה לפנסיה

בשנת 2003 נעשה הסדר שבעקבותיו הועלו דמי התגמולים למצב בו העובד מפריש 7.5% והמעביד מפריש 13.5% בתגמולים ופיצויים. מאחר וזו קרן פנסיה וותיקה הגדלת התגמולים לא באה לידי ביטוי בהגדלת קצבאות הפנסיה אלא משמשת להקטנת הגירעון בקרנות.

קרן פנסיה לעצמאים ושכירים

עמית קופה לפנסיה ותגמולים בע"מ מאמינה שלכולם מגיע פנסיה. בין אם הלקוח עצמאי ובעל עסק משלו או בין אם הלקוח שכיר. לכולם מגיעה הידיעה כי לאחר תקופת הפרישה מהעבודה ישנו סכום של כסף, מוקצב, שמחכה להם. קרן הפנסיה נועדה להבטיח מצבים בהם העובד נפגע מתאונת עבודה, או מוות בלתי צפוי. עמית קופה לפנסיה ותגמולים בע"מ מנהלת קופת תגמולים לעצמאים ולשכירים. בנוסף קרן עמית מנהלת גם קופות פיצויים וקצבאות זקנה.

משיכת כספים מוקדמת מהקרן

במקרה של משיכת כספים מוקדמת מהקרן לפני גיל הפרישה העמית זכאי ל12% מהסכום שהצטבר לזכותו בהתאם להסדר התחיקתי. במקרה שהעמית יממש את משיכת הכספים לאחר גיל הפרישה יהיה זכאי ל 94% מהסכום שנצבר בחשבונו.

אחת הסיבות העיקריות שלא משתלם להוציא כסף מהחשבון לפני גיל הפרישה הינה שלמדינת ישראל אשר נחשבת מדינה סוציאלית הדואגת לכלל אזרחיה חשוב שאנשים לא ימצאו עצמם בגיל הפרישה ללא חסכונות כלל. מתוך חשיבה זו נוצרה מערכת שמקדמת השקעה לטווח הרחוק בכל מה שקשור לקרנות פנסיה. גיל הפרישה שנקבע לאחר ההסדר הינו לגברים גיל  67 ולנשים גיל 64.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.