פייפאל PayPal

פייפלשירות התשלומים של אתר PayPal הוא הגדול והנפוץ ביותר מבין כל הפתרונות של תשלומים אינטרנטיים, מערכות מסחר מקוונות ושירותים בנקאיים מבוססי רשת. האתר המוצלח שהחל את דרכו כמעין בנק וירטואלי וארנק אלקטרוני נרכש במהרה על ידי אימפריית המסחר באינטרנט eBay וכיום פייפאל הוא השירות העיקרי של תשלומים וקבלת כספים באתר זה ובמגוון אתרים אחרים בכל העולם.

כמובן שחברת פייפאל מספקת שירות תשלומים נוח, אמין וזול (במקרים מסוימים גם חינם) אך מטרתה היא בסופו של דבר רווחים, את רווחיה עושה פייפאל באמצעות גביית עמלות על חלק מסוגי העסקאות שהיא מציעה להעברת או קבלת כספים. החברה מרוויחה במקרים מסוימים מהלקוחות שמעבירים כספים וגם מסוחרים ולקוחות שבוחרים לקבל כספים באמצעותו.

יתרונות PayPal עבור סוחרים – מרצ'נטים

שימוש ב- PayPal מציע יתרונות רבים לסוחרים פועלים ברשת האינטרנט (מרצ'נטים). סוחר שמבצע את כל או חלק מעסקאותיו באמצעות פייפאל גם מגן על עצמו כי אינו נחשף לפרטי כרטיס האשראי של הלקוח ובכך הוא מצמצם את האפשרות לפגיעה בנתונים אלו והוא גם חוסך עמלות סליקה ולעיתים הקמת מערכת סליקה כי את התהליך מבצעת עבורו פיי פאל. יתרונות נוספים הם:
•    אפשרות לשלב "עגלת קניות" באתר כחלק מהשירות.
•    אפשרות נוחה לגביית תשלומים קבועים על דמי מנוי וכדומה.
•    פלטפורמה טובה לקבלת תרומות ללא סליקה ושאר בירוקרטיה – נפוץ מאוד במלכ"רים.
•    אפשרות לשרת בקלות לקוחות מכל רחבי העולם ללא צורך בסליקה בינ"ל והסיכונים שכרוכים בכך.
•    הפחתת החיובים החוזרים (Charge Backs) באמצעות חוסר בסליקה עצמית ומערך אבטחה גדול של פייפאל.
•    ביצוע החזרים וזיכויים בקלות ובמהירות.
•    הפקת חשבונית מעוצבת אישית לכל לקוח.
•    מערכת פייפאל מציעה את הכנת כל פרטי המשלוח של המוצר ללקוח, תוויות, מעקב ועוד.
•    מערכת מתקדמת של מעקב והתראות על כל פעילות בחשבון PayPal של הסוחר.
•    ניתן לקבל תשלומים בכרטיסי אשראי, העברה בנקאית ועוד, ישירות לחשבון.

בנוסף, ניתן להפיק באופן אוטומטי חשבוניות לחיובי פייפאל

יתרונות PayPal עבור עצמאים – פרילאנסים

פרילאנסים הם אנשים פרטיים אשר מציעים שירות כלשהו בעצמם, רובם עובדים בתחומי המחשוב ומגוון שירותים שקשורים לרשת האינטרנט. אתר PayPal מציע יתרונות רבים לאנשים אלו, בעיקר בתחום של קבלת תשלומים על עבודות.

PayPal מאפשר פלטפורמה נוחה וזולה לקבלת תשלומים מלקוחות מכל העולם, ללא זמני המתנה ארוכים להעברות בנקאיות, עמלות גבוהות וכדומה. הפרילאנס יכול לעבוד עם כל אחד בלי חשש לדרך שבה יגיע אליו התשלום.

קבלת תשלומים דרך PayPal מאפשרת חיסכון במס, זה אולי יתרון בעייתי קצת אך אין הורדת מיסים על כספים שנכנסים לחשבון PayPal. הפרילאנס צריך על פי חוק לדווח על הכנסות כאשר זו מגיעה אליו לישראל אך אם הכסף נשאר בחשבון PayPal הוא יכול להיות נקי ממס.

אין צורך להחזיק מערכת סליקה לכרטיסי אשראי באתר, ניתן לקבל תשלומים בכרטיסי אשראי, העברה בנקאית ועוד, ישירות לחשבון.

יתרונות PayPal לאנשים פרטיים

כמובן שרוב משתמשי השירות הם אנשים פרטיים שקונים דברים ברשת, שימוש בחשבון PayPal לרכישת מוצרים וגם קבלת כספים הוא כדאי ומציע כמה יתרונות לאנשים פרטיים.
•    ביטחון: לא מוסרים את פרטי כרטיס האשראי לכל אתר אלא רק למערכת פייפאל.
•    כאשר רוכשים מוצר, בעיקר באתר eBay, באמצעות פייפאל והלקוח לא מקבל את המוצר או שהמוצר אינו כפי שהובטח לו הוא יכול לערער על העסקה ולרוב פייפאל תעצור את התשלום ותחזיר אותו ללקוח לאחר בירור עם הסוחר

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.