קופת הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית

קופת הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומיתקופת הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית בע"מ הינה קופת גמל וותיקה מאוזנת. קופה זו מכילה בתוכה  ביטוח לעובדים, קופת תגמולים וקרן פנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית בע"מ. קרן זו הוקמה בסוף שנות ה- 60 על ידי הסתדרות העובדים הלאומית כאשר היום היא מנוהלת בניהול מורשה המפוקח על ידי משרד האוצר ובהתאם לתקנון.

קרן פנסיה

באופן כללי קרן פנסיה זוהי קופה שבה נצברים חסכונותיו לזכותו של העובד. העובד והמעביד מפרישים סכום כסף חודשי לקרן. כאשר סכום הפרשת הכסף מצד המעביד הינו גבוה יותר. מטרת קרן הפנסיה מיועדת לתשלום פנסיה חודשית לעובד מיום פרישתו לגמלאות ועד מותו. או במילים אחרות קצבת זקנה. במדינת ישראל כולם זכאים לפנסיה הן שכירים והן עצמאים.

קרן פנסיה וותיקה

קופת הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית הינה קרן פנסיה וותיקה מאוזנת. כלומר זוהי קרן פנסיה שלא נכנסה לגרעון כמו קרנות פנסיה וותיקות אחרות והיא מעניקה יתרונות רבים לעמיתים הנהנים משירותיה. כך שלמרות שהקרן היא קרן סגורה לעמיתים חדשים היא עצמה מאוזנת כלכלית. עובדה זו מקנה יתרון משמעותי מאחר ועמיתי הקרן יכולים להנות מראש שקט ולדעת בבטחה כי הכסף שחסכו נצבר וגדל ללא בעיה.

כמו כל קרן וותיקה היא פועלת על פי איזון אקטוארי שמשמעו ישנה התאמה בין נכסי הקרן לבין ההתחייבויות שלה. כאשר ישנם מצבים בהם הנכסים של הקרן עולים על ההתחייבות תגדיל הקרן את הזכויות לעמיתים וכאשר ההתחייבות עולה על הנכסים הזכויות קטנות בהתאם. קופת הפנסיה הוותיקה של הסתדרות העובדים נעזרת באמצעות מנגנון איזון זה להגן על עמיתיה מפני סכנות או חוסר איזון.

כמות ההפרשה לפנסיה

מאז ההסדר בשנת 2003 הועלו דמי התגמולים  ל – 20.5% משכר העובד. בהסדר נקבע שהשכר הקובע יחשב באופן של שילוב שיטת יחסי השכר ושיטת השנים האחרונות עבור כל מי שקיבל פנסיה החל מאוקטובר 2003 והלאה. קופת הפנסיה של הסתדרות העובדים פועלת לפי ההסדר שנקבע ולפי התקנון ומשרתת את הלקוחות של כל בנק בישראל.

אחד היתרונות העיקריים של קופת הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית הינו שזוהי קרן לביטוח הדדי. הן למקרים של אירועים אשר יכולים לקרות במהלך תקופת החברות של העמית והן לאחר יציאתו לפנסיה. כתוצאה מכך משתתפים כל עמיתי הקרן הן בסיכון למקרה פטירות ונכויות והן בסיכון תוחלת החיים לאחר גיל פרישה. הביטוח ההדדי מאשר כיסוי ביטוח ללא תוספות או מרווחים לפי הסיכונים בפועל וללא גורם מתווך או מבטח.

קרן הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית שייכת כיום לבית ההשקעות פסגות. כך שיש לה גב פיננסי חזק ויציבות כלכלית מובטחת לאורך זמן. הקרן נותרה מאוזנת לאורך השנים ולא נכנסה לגירעונות קשים כמו קרנות אחרות. עובדה זו מקנה לעמיתיה את הידיעה כי הקרן הינה קרן יציבה כלכלית.

לחץ כאן לעמוד המידע של הסתדרות העובדים הלאומית בנושא ביטוח פנסיה

קרנות פנסיה בישראל

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.