איך פותחים מעון בבית

איך פותחים מעון בבית - עצמאות כלכליתהידע שאת נושאת עימך בתחום החינוך וגננות אומנם מאפשר לך להתקיים בתור גננת או סייעת בגן ילדים, אך לאו דווקא לפתיחת מעון בבית. להלן מספר תחומים בהם עליך להתמקד על מנת להזניק את העסק החדש, כיצד פותחים מעון בבית.

לאחר שקראת כיצד להימנע מקשיים בעבודה מהבית, והחלטת לבחור בפתיחת מעון כאמצעי להכנסה נוספת של המשפחה, הגיע הזמן ללמוד כיצד עושים זאת בפועל.

כמו כל עסק אחר, עליך לשווק את המעון כבעל יחוד מכל שאר המעונות. עליך לשאוף ולהצטייר כעסק הטוב ביותר בסביבה וזאת על מנת להתגבר על התחרותיות הגוברת בתחום. חשוב כי לוודא כי את זוכה לתמיכה מהקרובים לך, אל תעברי את חווית פתיחת המעון בבית לגמרי לבד, לפחות לא בתקופה הראשונית שלו.

הכירי את הפעוטות

לפני קבלת הפעוט עם פתיחת המעון בבית חשוב לקבל מהוריו את כל המידע האפשרי, הרגלי שינה, אכילה, התנהגות של הילד במצבים שונים, חפצים אהובים, פחדים אותם הפעוט נושא עימו. חשוב להכיר את הפעוט במספר מועדים עוד לפני שהוא משתלב במעון עם שאר הילדים, זאת על מנת שיוכל להתרגל לסביבה החדשה ויותר מכך, לאישה שתהווה כביכול תחליף לאימא למשך מספר שעות ביום במעון הביתי.

במידה ויש בכוונתך לשכור סייעת עם פתיחת המעון בבית חשוב שתדאגי לנהל שיחת הבהרה טרם העבודה המשותפת, שתגדיר ציפיות אחת מהשנייה כמו תחומי אחריות, יצירת האינטראקציה עם הורי הילדים, ועוד.

בטיחות

פתיחת מעון בבית מצריכה נקיטת צעדי בטיחות שונים, ודאי שחסמת את כל הארונות, היציאות או המגירות מידיהם של הילדים, זו לא צריכה להיות בעיה גדולה מידי, רק לדאוג שכל ארון יהיה נעול עם תופסנים שניתן לפתיחה קלה על ידי מבוגר אך מונעים מהפעוט מלעשות זאת.

כמו כן, פתיחת מעון בבית דורשת הצבת מעצורים בטיחותיים לדלת למניעת פגיעה מיותרת בילד שעלולה להוביל לפגיעה חמורה בראש למשל. גם ממגירות הפעוטות יכולים להיפגע, במקרה הזה המגירה עלולה להיסגר על האצבעות הקטנות שלהם. נקיטת אמצעי בטיחות נוספים לקראת פתיחת מעון בבית יכולה להיעשות למשל באסלת השירותים, לבם של הורי הפעוטות יהיה הרבה יותר שקט אם ידעו שילדם מצוי בגן שמחסה את עצמו מכל הכיוונים, גם במניעת ילדים סקרנים לבדוק את טיב המים, או לחילופין לטבול בהם.

לא פחות חשוב בפתיחת מעון בבית הוא החבאת חפצים מסוכנים למקרבת הילדים, שקעי החשמל ופינות של שולחן. חלילה התחשמלות או מכה בראשו הרך של הפעוט מפינת שולחן עלולים להיות קטלניים.

דאגי לתכנים עשירים

פתיחת מעון בבית מצריכה הקפדה על העשרת זמנם של הילדים בחוויות שלא יוכלו לצבור בביתם, כמו למשל שיעורי ג\'מבורי שיוציאו מהילדים את האנרגיה הנדרשת ויתישו אותם לקראת שנת הצהריים, שיעורי בישול, תיאטרון בובות או שיעורי טבע עם בעלי חיים, חוגים אלו ימשכו הורים דווקא אל המעון בביתכן ויקפיצו את איכות המעון מול אחרים. חשוב לדאוג למשחקייה מחוץ לבית באוויר הפתוח, כדי לאפשר לילדים להתרוצץ ולהשתולל כשהכול תחת עין פקוחה של מבוגר.

קריטריונים נוספים לקראת פתיחת מעון בבית הם: הקפידי על סיווג הפעוטות לפי גילאים כדי שיוכלו ליצור אינטראקציה עם בני גילם, כמו כן, חשוב לשמור על ערכים קלוריים נכונים ועם הרבה ויטמינים במזון הפעוטות, וחשוב לא פחות, לדאוג שסוג המזון יתאים לכל שכבת גיל, למשל פירות וירקות מגיל חצי שנה, עוף מגיל תשעה חודשים. מרקים חשוב שיהיו עשירים בירקות ועוף הודו, ומעדנים לכל הגילאים.

קבלת רישיון ופתיחת תיק מס

לפני אבזור ותחזוק הבית לקראת פתיחת מעון בבית, חשוב שתשלימי משימות טכניות ראשוניות, יידוע העירייה וקבלת אישור לפתיחת עסק, ויידוע הרשויות הארציות בפתיחת המעון בבית כעסק זעיר. לדאוג לביטוח לילדים שאם חלילה יקרה דבר לאחד הילדים את כבעלת המעון מבטחת את עצמך מול הוריהם.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915