קבוצת סיגמא

קבוצת סיגמאקבוצת סיגמא היא חברה פיננסית פרטית שהוקמה על ידי הכלכלן המוערך פרופסור דן גלאי בשנת 1992, לקבוצה פעילות עיקרית של ניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים ומוסדיים ובנוסף פעילות ניהול קרנות נאמנות, מחלקת בנקאות השקעות להשקעה בחברות ומתן ייעוץ כלכלי עסקי. קבוצת סיגמא מתמחה בהשקעה בנגזרים פיננסים ומכשירי השקעה מתוחכמים.

בשנת 2010 קבוצת סיגמא רכשה את פעילות ניהול תיקי ההשקעות של בית ההשקעות ספירה.

מייסדים והנהלת קבוצת סיגמא

מייסד החברה הוא הפרופ' דן גלאי ומנכ"ל הקבוצה כיום הוא בנו, אורי גלאי. לאחרונה, בשנת 2010 הכניסה קבוצת סיגמא את עזרא עטר כשותף בחברה והוא מכהן כסגן היו"ר. הצוות המקצועי של החברה מורכב ממקצוענים מנוסים בשוק ההון ובתחום ניהול הסיכונים כאשר בראש המערכת נמצא פרופ' גלאי שמפקח ונותן את הטון הכללי לגבי השקעות הקבוצה.

פרופ' דן גלאי הוא כלכלן רב הישגים ותפקידים, הוא נחשב גורם סמכותי ומוערך ביותר בתחום הפיננסי בישראל ובעולם כולו, עיקר מומחיותו היא בתחומי ניהול סיכונים, הנדסה פיננסית ופעילות בנגזרים. פרופ' גלאי היה מהמובילים שהכניסו את המסחר בנגזרי מעו"ף לישראל והוא אף עמד בראש וועדה שדנה והמליצה לגבי דרישות דיווח בתחום ניהול הסיכונים של חברות ציבוריות.

ניהול תיקי השקעות של סיגמא בית השקעות

בית ההשקעות של קבוצת סיגמא שמהווה כאמור את עיקר פעילותה מנהל מערך ניהול תיקים שבו ההשקעות מתנהלות דרך חשבון הלקוח בסניף הבנק שלו, נוהל זה נהוג בקרב רוב בתי ההשקעות בישראל ובעיקר אלו הפרטיים. מנהלי ההשקעות של קבוצת סיגמא מבצעים פעולות קנייה ומכירה של ניירות ערך דרך חשבון הבנק של הלקוח והוא יכול לראות את מצב והרכב התיק בכל רגע.

קבוצת סיגמא מנהלת תיקים בצורה גמישה ודינאמית תוך התאמה לתנאי השווקים השונים ולפרופיל הלקוח הספציפי.

ניהול ההשקעות של קבוצת סיגמא אפשרי כמעט בכל הבנקים בישראל ועל מנת לפתוח חשבון ניהול תיק השקעות פרטי כל שעל הלקוח לעשות הוא למלא הסכם ניהול תיק ולהציג שתי תעודות מזהות של כל בעלי החשבון. כמובן שבית ההשקעות עורך פגישה אישית עם לקוחותיו בה נקבעת מדיניות ההשקעות הספציפית לכל לקוח על פי רמת סיכון ושאר פרמטרים רלבנטיים.

קבוצת סיגמא מעסיקה מומחים בתחום המסחר בנגזרים פיננסיים ואופציות, החברה מפעילה אסטרטגיות השקעה מיוחדות ומתוחכמות בתחומים אלו, למשל אסטרטגיות מגודרות שבהן ידוע מראש הסיכוי להצלחה והוא גם מוגבל בסכום ועוד מגוון שיטות נוספות.

דוגמא לניהול ההשקעות היעיל והמקצועי של קבוצת סיגמא היא שנת 2009 בה החברה בעיקר השקיעה באג"ח, אסטרטגיה שהניבה ללקוחותיה תשואות גבוהות מאוד ביחס לשאר השוק.

 

קרנות נאמנות של קבוצת סיגמאקרן

קבוצת סיגמא מנהלת כמה קרנות נאמנות שזמינות לרכישה בכל הבנקים המובילים, רוב הקרנות הן בעלות פרופיל סיכון נמוך או בינוני אך החברה מנהלת גם קרנות עם חשיפה למניות ושאר מכשירים מסוכנים יותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.