קורס מסחר בבורסה

קורס מסחר בבורסההבורסה ושוק ההון הם תחומים שמאוד מושכים אנשים רבים, אכן מדובר על תחום מרתק בעל פוטנציאל גדול לרווחים, הנאה ועניין. אך מה לעשות, לא כולנו כלכלנים או בוגרי מנהל עסקים (גם לאלו לא יזיק לפעמים קורס…) וללא ספק מדובר על תחום מורכב ומגוון מאוד שיש להכיר וללמוד אותו, לכן קורס מסחר בבורסה הוא דרך נבונה ויעילה להיכנס לשוק ההון או אפילו לשפר ידע ויכולות קיימות.

קורס מסחר בבורסה, או קורס שוק ההון, הוא למעשה שם כולל למגוון קורסים והכשרות לפעילות בבורסה ובשוקי ההון בעולם. קורס מסחר בבורסה בסיסי הוא כמובן הנפוץ ביותר ומיועד למשקיעים מתחילים וחסרי ניסיון, אך ישנם עוד קורסים רבים תחת הגדרה זו שהם מתקדמים יותר או ספציפיים יותר ללימוד טכניקות ואסטרטגיות מסוימות.

קורס מסחר בבורסה – לא צריך ידע קודם או הכשרה כלכלית

למרות שכל התחום הכלכלי או של מסחר בבורסה עשוי להיראות לעיתים מפחיד, מבלבל או מורכב מאוד, קורס מסחר בבורסה הוא אפשרות זמינה ורלבנטית עבור כל אדם שרוצה להרחיב את ידיעותיו ואת יכולותיו הטכניות לסחור בשוק ההון.

אין צורך בידע קודם או בהשכלה מהתחום הכלכלי על מנת להתקבל לקורס או בשביל להצליח אחריו במסחר עצמו, כמו כן, אין צורך להיות גאוני מתמטיקה למרות שבהחלט ישנם מספרים רבים שמעורבים בתהליך.

פריחת שוק ההכשרות הפיננסיות

אם בעבר מסחר בשוק ההון היה נחלתם הבלעדית של בוגרי לימודים כלכליים או אנשים פרטיים שלמדו את הנושא לבדם ברצינות אז כיום המצב שונה מאוד והתחום נגיש ביותר. ניתן כיום לבחור קורס מסחר בבורסה באחת מבין עשרות המכללות והחברות שעוסקות בהכשרה פיננסית על גווניה השונים – עבור חובבים.

עם השנים קמו בישראל הרבה מוסדות פרטיים שמציעים קורס מסחר בבורסה בנוסף לגורמים מוסדיים יותר כמו גופים אקדמיים שמציעים השכלה פיננסית.

הרצאות פרונטאליות או קורס באינטרנט

על פי רוב, קורס מסחר בבורסה נערך במתכונת של שיעורים והרצאות פרונטאליות של מרצה מומחה מול תלמידים, אך ההתקדמות הטכנולוגית של ימינו יצרה גם אפשרות נוספת. מדובר על קורסים שנערכים במלואם דרך האינטרנט, בעזרת הרצאות מוקלטות, מצגות מושקעות וחומרי קריאה מקיפים.

בכל מקרה, כל קורס מסחר בבורסה כולל תרגולים רבים בעזרת מערכות מסחר מקצועיות.

תכני הלימוד של קורס מסחר בבורסה

קורס מסחר בבורסה למתחילים מספק ללומדים בו את הידע והכלים הבסיסיים להתחיל לפעול בשוק ההון, בקורס לומדים את אפיקי ההשקעה הנפוצים, את ההיבטים הפסיכולוגיים של מסחר בבורסה, ניהול סיכונים וכדומה.

בתחילת קורס מסחר בבורסה לומדים היכרות ראשונית בסיסית עם שוק ההון בישראל ובמדינות מרכזיות בעולם, מונחים מקצועיים חשובים, כיצד הבורסה פועלת – מדדים, ביקוש והיצע וכדומה, לומדים על אפיקי ההשקעה כגון מניות, אג"ח, קרנות נאמנות, תעודות סל, עסקאות שורט ובקורסים מקיפים או מתקדמים יותר גם על אופציות ונגזרים.

חלק משמעותי של קורס מסחר בבורסה הוא לימוד טכניקות ניתוח טכניות וכלכליות (פונדמנטליות) של חברות ומכשירים פיננסיים שניתן לסחור בהם בבורסה – הניתוח הוא כלי עיקרי שמשמש להחליט באיזה אפיק להשקיע וכיצד.

לאחר הבנת הפרטים הטכניים וכל הרקע הנחוץ, קורס מסחר בבורסה כולל לימוד כיצד לבנות תיק השעות אישי, פיזור וניהול סיכונים, מעקב אחר התיק ועוד טכניקות ואסטרטגיות.

כמה זמן נמשך קורס מסחר בבורסה

כמובן שמשך הקורס תלוי בהיקפו ובכל מוסד לימוד ספציפי, אך באופן כללי קורס מסחר בבורסה כולל מפגשים שבועיים לאורך כמה חודשים או אפשרויות מקוצרות של יותר מפגשים בשבוע לאורך כמה שבועות.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915