קורס מסחר בשוק ההון

קורס מסחר בשוק ההוןקורס מסחר בשוק ההון נועד להקנות ידע וכלים לסוחרים ברמות ידע שונות על מנת שיוכלו לפעול בשווקי ההון בעולם ביעילות, בתבונה ובהצלחה.

ישנם קורסים רבים למסחר בשוק ההון, מהבסיסיים ביותר שמהווים מבוא לשוק ההון ועד קורסים ספציפיים ומתקדמים יותר כמו מסחר יומי, ניתוח טכני, קורס אג"ח, מסחר במט"ח, מסחר בחו"ל, אופציות ונגזרים, ניהול תיק השקעות ועוד מגוון רחב של קורסים והכשרות פיננסיות.

היכן נרשמים לקורס מסחר בשוק ההון

כיום התחום זמין ונגיש כפי שמעולם לא היה, בישראל קיימים גופים רבים שמציעים קורס מסחר בשוק ההון ושאר הכשרות פיננסיות, רוב הגופים הללו הם פרטיים ומדובר על מכללות שמיועדות בלעדית לתחום הפיננסי, חלק מהגופים שמציעים קורסים הם גופים אקדמיים שמציעים הכשרות רלבנטיות (הכשרות מקצועיות אך לא אקדמיות) וגופים מוסדיים (בתי השקעות למשל) פיננסיים שמציעים קורס מסחר בשוק ההון לצד פעילותם בשוק ההון.

באופן טבעי רוב המכללות והקורסים נמצאים באזור המרכז אך יש גופים שפעילים בלעדית או מפעילים שלוחות גם באזורים מרוחקים יותר בצפון או בדרום. כמובן שעל פי רוב קורס מסחר בשוק ההון נערך במתכונת של שיעורים פרונטאליים על ידי מרצה מומחה לשוק ההון אך כיום ישנם גם קורסים שמתנהלים על גבי רשת האינטרנט ואינם מצריכים הגעה פיזית לכיתה.

קורס מסחר בשוק ההון מקוון כולל את כל התכנים שקורס רגיל יכלול אלא שהלימוד מתבצע מול הרצאות מוקלטות, מצגות וחומרי קריאה – מתאים יותר לאנשים בעלי רקע או שמתקשים להגיע פיזית לקורס רגיל.

תנאי קבלה ומשך הקורס

באופן כללי, אין דרישה מיוחדת להיות בעלי הכשרה אקדמית כלכלית או רקע קודם בתחום, כמובן שאלו יכולים לעזור בהבנת ויישום החומר, אך ללא ספק אין בכך צורך. קורס מסחר בשוק ההון מיועד לכל אחד שרוצה להרחיב את ידיעותיו לגבי תחום מרתק ופוטנציאלי זה.

קביעה זו נכונה בעיקר לגבי קורסי מבוא לשוק ההון, שמהותם היכרות בסיסית עם התחום, יתכן שעבור קורסים מתקדמים יותר תהיה דרישה לעבור את קורס המבוא או להראות ידע קודם מתאים.

משך הקורס משתנה על פי אופיו, היקפו והנושא העיקרי שמועבר בו – רוב האנשים בוחרים בקורס המבוא שכולל לימוד על המסחר עצמו ואפשרות זו נמשכת לרוב בין 2-4 חודשים של כמה עשרות מפגשים שבועיים בשעות הערב. חלק ממוסדות הלימוד מציעים קורס מסחר בשוק ההון בשעות היום שהוא קצר יותר וכולל מפגש שבועי ארוך בבוקר. קורס מבוא בלבד הוא קצר יותר.

נושאי הלימוד של קורס מסחר בשוק ההון

הקורסים הבסיסיים לשוק ההון לרוב בנויים במבנה שנחלק לשני חלקים עיקריים, הכרת שוק ההון על היבטיו השונים וחלק שני שנוגע לניהול ההשקעות בפועל תוך יישום הידע שנלמד בראשית הקורס. הנושאים המרכזיים שמועברים במסגרת קורס מסחר בשוק ההון הם:

היכרות בסיסית עם שוק ההון: הבורסה, הנפקות, חוקים, סוגי ניירות ערך, הבנת תשקיפים והודעות לבורסה ועוד.

שיטות מסחר נפוצות

ניתוח כלכלי / פונדמנטלי: לרוב קורס מסחר בשוק ההון נוגע גם ברמת המיקרו וכמובן שברמת המאקרו, השפעת נתונים כלכליים על שוק ההון וכדומה.

מניות ואג"ח: פירוט ההשקעה בשני המכשירים הנפוצים ביותר בשוק ההון והסבר פרטני על כל נייר ערך.

קרנות נאמנות ותעודות סל: הסברים מפורטים על שני אפיקי ההשקעה.

פעילות בשוק ההון: מונחים מקצועיים חשובים, תהליכים חשובים לשוק ההון ועוד.

חלקו האחרון של קורס מסחר בשוק ההון מלמד כאמור את אמנות ניהול תיק ההשקעות האישי, לנתח, לעקוב ולהשיג תשואות חיוביות.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.