קרן דטרויט


קרן דטרויטקרן דטרויט היא קרן מימון וסיוע כלכלי המעניקה הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים לפני שלבי הקמה או בתהליכי פיתוח, הקרן היא שיתוף פעולה של הסוכנות היהודית והפדרציה של יהודי העיר דטרויט, ארה"ב – כאשר רוב התרומות אשר באמצעותן פועלת הקרן ומעניקה הלוואות הן כמובן מקרב הקהילה היהודית בעיר התעשייה האמריקאית.

קרן דטרויט מספקת הלוואות סיוע כלכלי לעסקים באזורים נצרת עילית, מגדל העמק ובמועצה האזורית עמק יזרעאל, בשנים האחרונות שמה הקרן דגש על סיוע לעסקים המקדמים נושאים של כלכלה ירוקה ובעלת ערכים של שמירה על הסביבה, כך שעסקים אלו מקבלים עדיפות מסוימת בהגשת בקשות ההלוואה. הקרן פועלת באמצעות בנק אוצר החייל.

קרן דטרויט מעניקה הלוואות לעסקים אשר עומדים בתנאים המפורטים להלן וליזמים הנמצאים בשלבי הקמת עסק חדש. הקרן משתייכת מבחינת הסוכנות היהודית לשותפות 2000, גליל מרכזי, הכוללת מעבר לפדרציית יהדות דטרויט גם פדרציות נוספות של ערים במדינת מישיגן בארה"ב. כמו כן, קרן דטרויט משתייכת לקבוצה של קרנות פילנתרופיות לעסקים קטנים בשותפות עם הסוכנות היהודית, לרוב כל קרן מוקדשת לאזור אחר בישראל.

תנאים כלליים מיזמים ובעלי עסקים

קרן
קרדיט תמונה: freepik

קרן דטרויט מציבה כמה תנאים ודרישות כלליות מיזמים ובעלי עסקים המבקשים לקבל הלוואת סיוע מטעמה, מדובר על קרן המתקיימת מכספי תרומות ולכן אישור ההלוואות צריך לעבור בקריטריונים של הקרן עצמה ולא רק במגבלות ובדרישות בנקאיות סטנדרטיות.

•    רק עסקים באזורי הסיוע של הקרן – נצרת עילית, מגדל העמק או מועצה אזורית עמק יזרעאל.
•    על העסק או היזם לא קיימות מגבלות בנקאיות כגון חשבון מוגבל, כינוס נכסים וכדומה.
•    מחזור ההכנסות של העסק אינו עולה על סכום של 20 מיליון ש"ח לשנה.
•    מספר העובדים בעסק או בארגון אינו עולה על 50.
•    לצורך קבלת הלוואה מטעם קרן דטרויט יש לפתוח חשבון בבנק אוצר החייל מקבוצת הבינלאומי.
•    על כל יזם להציג הון עצמי לתכנית השקעה המאושרת לצורך ההלוואה, ההון העצמי המינימלי הוא 10%.
•    כל בקשת הלוואה המוגשת אל קרן דטרויט חייבת לכלול תכנית עסקית מקצועית ומפורטת אשר תוגש גם לבנק אוצר החייל שהוא הגוף המלווה את הכספים בפועל ליזמים.

מהות הסיוע הכלכלי של קרן דטרויט

היקף המימון המקסימלי אותו ניתן לקבל מטעם הלוואות קרן דטרויט עומד על 50,000$, הסכום הספציפי לכל יזם או עסק נקבע על פי התכנית העסקית ותכנונה וכן על פי אישור מנהלי הקרן והגורמים האחראיים בבנק אוצר החייל. הלוואות מטעם הקרן ניתנו לתקופה של עד 6 שנים, כאשר השנה הראשונה יכולה להיות שנת גרייס מלאה שבה לא מחזירים את הקרן אלא מתחילים בהחזרים רק לאחריה והתבססות של העסק. הריבית על הלוואות קרן דטרויט הן נמוכות מאשר הריביות שאותם יזמים היו מקבלים בהלוואה בנקאית רגילה, לו היו מקבלים אישור, שיעור הריבית על ההלוואות עומד על ריבית הפריים + 0.6%.

מבחינת עמלות לגבי קבלת ההלוואה מבנק אוצר החייל, מעבר התהליך דרך קרן דטרויט מאפשר לקבל 50% הנחה על עמלות עריכת מסמכי האשראי הנהוגות בבנק. הקרן עצמה מעמידה את רוב הביטחונות עבור קבלת ההלוואה, עד שיעור של 70%, את יתר הביטחונות על היזם להעמיד על פי סיכום ספציפי מול בנק אוצר החייל עצמו.

פנייה לקרן דטרויט לצורך בקשת הלוואהניכיון שיקים בבנק

הפנייה אל קרן דטרויט יכולה להיעשות עצמאית על ידי היזם או בעל העסק, דרך מוקדי מט"י של האזור או באמצעות משרדים פיננסיים למיניהם כגון יועצי מס, יועצים פיננסיים וכדומה (תמורת שכר טרחה). יש למלא טופס בקשה מלא וכאמור לכלול תכנית עסקית מקצועית ומקיפה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915