קרן השתלמות למורים וגננות


קרן השתלמות למורים וגננותציבור המורים והגננות בישראל מחזיק במשימה חשובה של חינוך ילדינו שמירה עליהם, מגזר זה גם נהנה מקרנות השתלמות שמיועדות ספציפית עבורו ורק חברי המגזר הזה רשאים להצטרף לאחת מהקרנות האלו.

קרן השתלמות למורים ולגננות בע"מ מנוהלת על ידי חברת קרנות השתלמות לעובדי הוראה שהיא חברה שלה הנהלה משותפת של נציגי הסתדרות המורים, משרד האוצר, משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי. באופן כללי קרנות ההשתלמות השונות שהחברה אחראית להן מנוהלות בבנק הבינלאומי שמחזיק בשליטה בבנק מסד שמיועד בעיקר לעובדי מגזר ההוראה.

קרן השתלמות למורים ולגננות בע"מ היא קרן שמיועדת למטרת יציאה לשנת שבתון של עמיתיה ולא למטרת מימון השתלמויות מקצועיות. שנת שבתון היא דבר מקובל מאוד במגזר עובדי ההוראה והגננות. קיימת קרן השתלמות למורים ולגננות למטרות חיסכון והיא נקראת קרן "מקור" למורים ולגננות בע"מ.

מדיניות ההשקעות של קרן השתלמות למורים ולגננות בע"מ

בדומה לקרנות השתלמות אחרות ושאר אפיקי חיסכון גם קרן השתלמות למורים ולגננות בע"מ מנהלת מדיניות השקעות כללית אשר מאפשרת למנהלי הקרן חשיפה למגוון אפיקי השקעה ומכשירים פיננסיים. עיקר תיק הנכסים של קרן השתלמות למורים ולגננות בע"מ מושקע באג"ח ממשלתיות כאשר האפיק הבא הוא מניות מקומיות ומחו"ל ולאחריו אג"ח קונצרניות. השקעות אחרות הן במק"מים, מזומנים ומט"ח, פקדונות והשקעות נוספות.

תיק הנכסים של קרן השתלמות למורים ולגננות בע"מ מנהל כ-8 מיליארד ש"ח עבור עמיתי הקרן ממגזר ההוראה.

תשואות ודמי ניהול של קרן השתלמות למורים ולגננות בע"מ

בגלל שקרן השתלמות למורים ולגננות בע"מ היא קרן שמיועדת למגזר מסוים במשק הישראלי ובזכות הכוח הרב של הגופים שמנהלים את הקרן דמי הניהול יכולים להיות נמוכים לעומת קרנות רגילות לכלל האוכלוסייה. דמי הניהול הממוצעים של קרן השתלמות למורים ולגננות בע"מ עומדים על 0.42% בלבד.

•    התשואה מתחילת שנת 2010 היא 3.29%
•    התשואה המצטברת של קרן השתלמות למורים ולגננות בע"מ ב-12 החודשים האחרונים היא 8.83%
•    תשואה מצטברת ל-3 שנים היא 18.19% ול-5 שנים 40.41%
•    התשואות השנתיות הממוצעות בשלוש ובחמש השנים האחרונות הן 5.73% ו-7.02% בהתאמה

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.