קרן השתלמות למורים, מורי סמינרים ומפקחים


קרן השתלמות למורים, מורי סמינרים ומפקחיםקרן השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים בע"מ מיועדת על פי שמה למורים בבתי ספר תיכוניים, מורים בסמינרים שונים ומפקחי הוראה, ישנה קרן השתלמות נפרדת עבור מורי בתי ספר יסודיים וגננות.

קרן השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים בע"מ פועלת על ידי גוף קרנות השתלמות לעובדי ההוראה שבניהול משותף של הסתדרות המורים, משרדי החינוך והאוצר והשלטון המקומי. כספי כל קרנות ההשתלמות של גוף זה מנוהלות בבנק הבינלאומי וכן בנק מסד שנמצא בשליטה מלאה של הבינלאומי ומשרת בעיקר את ציבור עובדי ההוראה בישראל.

למעשה ישנן שתי קרן השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים בע"מ כאשר הראשונה מיועדת למטרת יציאה של עמיתי הקרן לשנת שבתון והקרן הנוספת שנקראת קרן "מקור" למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים בע"מ מיועדת למטרות חיסכון לטווח בינוני וארוך.

מדיניות ההשקעות של קרן השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים בע"מ

קרן ההשתלמות פועלת על פי מדיניות ומסלול השקעות כלליים, מדיניות שמאפשרת חשיפה רחבה לשוק ההון ולמגוון מכשירים פיננסיים, רמת הסיכון של קרן השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים בע"מ נחשבת סולידית ותואמת לרוב קרנות ההשתלמות במסלולים כלליים. רוב נכסי הקרן מושקעים באג"ח ממשלתיות (כ-40%), כ-30% מושקעים במניות וניירות ערך אחרים, כ-20% באג"ח קונצרניות ויתר הנכסים מוחזקים בפקדונות שונים, מזומנים או מט"ח ושאר השקעות.

יתרת הנכסים של הקרן היא כ-360 מיליון ש"ח.

דמי ניהול ותשואות קרן השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים בע"מ

דמי הניהול של קרן השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים בע"מ נמוכים כמו ברוב הקרנות שמיועדות למגזר ספציפי בלבד, דמי הניהול הממוצעים עומדים על 0.39% בלבד.

התשואות המצטברות והממוצעות של קרן השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים בע"מ הן:

•    תשואה מתחילת שנת 2010 היא 3.21%
•    תשואה ב-12 החודשים האחרונים היא 8.70%
•    תשואה מצטברת של קרן השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים בע"מ בשלוש השנים האחרונות היא 18.48% ובחמש שנים 40.81%
•    תשואה חודשית ממוצעת היא 0.57% ושנתית ממוצעת 7.08% – בחמש השנים האחרונות

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.