קרן השתלמות למורים בבתי ספר על יסודיים


קרן השתלמות למורים בבתי ספר על יסודייםזוהי קרן ההשתלמות של ארגון המורים עבור ציבור עובדי ההוראה שחבר בארגון – בישראל שני ארגוני מורים, הסתדרות המורים שהיא הגוף הגדול יותר ומאגד את עובדי ההוראה מכל הסוגים וארגון המורים שמתמקד באיגוד המורים העל יסודיים.

קרן השתלמות למורים בבתי הספר העל יסודיים במכללות ובסמינרים בע"מ הוקמה בשנת 1963 והיא נמצאת בבעלות משותפת של ארגון המורים העל יסודיים, מרכז השלטון המקומי וממשלת ישראל. קרן השתלמות למורים בבתי הספר העל יסודיים במכללות ובסמינרים בע"מ מנוהלת מבחינה פיננסית בבנק הבינלאומי שמחזיק בשליטה בבנק מסד שמיועד בעיקר לציבור המורים בישראל.

מטרת קרן ההשתלמות

כיום קרנות השתלמות מנוצלות למגוון מטרות וכבר ממש לא רק לצרכי יציאה להשתלמויות או הכשרות שונות. קרן השתלמות למורים בבתי הספר העל יסודיים במכללות ובסמינרים בע"מ מיועדת על פי התקנות הבסיסיות שלה על מנת לאפשר לעובדי ההוראה החברים בקרן לצאת לשנת השתלמות שרלבנטית לעבודתם, בפועל ניתן לנצל את רוב כספי החיסכון למטרות שונות אך אלו המטרות המוצהרות של החיסכון בקרן על פי הגוף המנהל אותה.

הרכב תיק הנכסים של הקרן

קרן ההשתלמות מנהיגה מסלול השקעות אחד ואחיד עבור כל עמיתיה. תיק הנכסים של קרן השתלמות למורים בבתי הספר העל יסודיים במכללות ובסמינרים בע"מ הוא מגוון וסולידי מבחינת רמת הסיכון לכספי העמיתים. עיקר התיק מושקע באג"ח ממשלתיות (כ-38%), באפיקי מניות וניירות ערך אחרים מושקעים כ-26 מהרכב התיק, אג"ח קונצרניות מהוות כ-22% ויתר כספי הקרן מושקעים באפיקים שונים של מט"ח, מזומנים, מק"מ, פיקדונות ועוד.

לקרן נכסים בשווי 2.4 מיליארד ש"ח וכ-36,600 עמיתים. הפרשות המורים לקרן הן אחידות ובשיעורים של 4.2% מהשכר הפרשת עובד ו-8.2% מעביד.

דמי ניהולצ'קים דחויים

קרן השתלמות למורים בבתי הספר העל יסודיים במכללות ובסמינרים בע"מ מיועדת למגזר ספציפי מאוד של עמיתים ולכן מציעה דמי ניהול נמוכים, משנת 1995 דמי הניהול הם 0.47% לשנה על הכספים הצבורים ושהופרשו. שווי נכסי העמיתים מוצמד למדד המחירים לצרכן וכן ישנה תוספת של 4% ריבית.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.