קרן נתן

קרן נתןקרן נתן מעניקה סיוע מימוני ליזמים חדשים מישראל המבקשים להקים עסק חדש ולתרום לכלכלתם העצמאית ולכלכלת המדינה. הקרן מציעה  סיוע בהיקף כספי כולל של 5 מיליון דולר (כלל ההלוואות ולא מקסימום להלוואה אחת).

 מהות נתינת הסיוע הכלכלי של קרן נתן היא שהוא מיועד ליזמים שאין באפשרותם לקבל מימון הכרחי זה מגורמים פיננסיים אחרים דוגמת בנקים בעיקר. הקרן קרן מימון פילנתרופית, יוזמה שנועדה לקדם יזמות במשק הישראלי לצרכי פיתוח אישי של היזמים וכמובן תרומה לכלכלת המדינה.

הקמת הקרן

את היוזמה להקמתה של קרן נתן נקטו שני אנשי עסקים בעלי עבר עשיר של עבודה משותפת במגזרים עסקיים שונים, מקימי ומממני הקרן הם איש העסקים הדרום אפריקאי נייטי קירש ואיש העסקים הישראלי קובי אבן עזרא. הקרן עצמה נוסדה בשנת 2008, שנת המשבר הכלכלי העולמי והקשחת תנאי האשראי של הבנקים בישראל ובעולם.

למרות גילה הצעיר של קרן נתן, היא כבר סייעה למעל מ-200 יזמים חדשים ע"י מתן הלוואות של עד 100,000 ש"ח לכל יזם, בהתאם לצרכים, לתכנית העסקית ולאישור מנהלי הקרן.

מנכ"לית קרן נתן כיום היא דורית להב, בעלת הסמכה ניהולית ובעברה כיהנה בתפקידי ניהול שונים, בעיקר במגזר התיירות בישראל. איש העסקים והתעשיין קובי אבן עזרא מכהן כיו"ר הקרן. בועדה המייעצת להנהלת קרן נתן יושבים אנשים מכובדים מאוד בקהילה העסקית בישראל, למשל אלי הורביץ ויעקב פרי.

תנאי הסיוע המימוני של קרן נתן

כאמור, הקרן מציעה הלוואות של עד 100,000 ש"ח להקמת עסק עצמאי חדש. הקרן משרתת את כלל אזרחי ישראל ומכל המגזרים – ללא קשר לעדה או לדת מגיש הבקשה, תנאי הכרחי לקבל הלוואה מהקרן הוא שהיזם יהיה אזרח ישראל והפעילות הכלכלית תתנהל בתחומי המדינה. מרכיב ייחודי בהלוואות של קרן נתן הוא שמעבר לסכום ההלוואה המכובד שניתן לקבל, ההלוואות עצמן ניתנות ללא חובה של הצגת ערבים וללא ריבית – תנאים ללא תחרות ולעיתים קריטיים עבור יזמים חדשים ונטולי אמצעים כספיים אחרים.

מבחינת החזר ההלוואות לקרן, גם כאן מוצע מסלול נוח וייחודי יחסית. יזם אשר קיבל סיוע במימון הקמת עסק, מחזיר את ההלוואה לקרן לא על פי לוח זמנים קפדני ונוקשה אלא על פי קצב התקדמות העסק ובהתאם לליווי צמוד של הנהלת הקרן והסכמות בין הצדדים על משך, מהירות ואופן החזר ההלוואה. יזמים אשר מקבלים הלוואה מטעם קרן נתן מתחייבים להשתמש בכסף רק לצרכי העסק ורק למטרות שאותן הציג להנהלת הקרן ושאושרו על ידה וכמו כן, היזם מתחייב להמשיך לנהל את העסק לאורך זמן (עד החזר ההלוואה בעיקרון) ולא למכור את הפעילות לגוף אחר.

בקשת הלוואה לקרן

תהליך קבלת הלוואה מטעם קרן נתן מצריך כמובן מילוי טפסים והגשת בקשה רשמית, הטופס כולל מידע אישי ופיננסי על המבקש וכמו כן יש להציג פירוט מדויק ומפורט ככל האפשר לגבי השקעות שלשמן דרושה ההלוואה ותחשיב תזרים מזומנים ל-12 חודשים.

יזמים יכולים לפנות עצמאית לקרן נתן להגשת בקשה או שהם יכולים לעשות זאת באמצעות משרדי מט"י האזוריים אשר מסייעים בכתיבת תכנית ההשקעות והכנת כל התהליך הבירוקרטי מול הקרן. הנהלת קרן נתן בוחנת כל בקשה באופן פרטני ומן הסתם לא ניתן לאשר כל בקשה.

את טפסי בקשת ההלוואה ניתן להוריד בצורה פשוטה מאתר האינטרנט של קרן נתן או כאמור לקבלם במשרדי מט"י הפזורים בכל רחבי הארץ מטעם משרד התמ"ת. קרן נתן מיצעה אפשרות סיוע אטרקטיבית מאוד לצד קרנות סיוע אחרות הפעילות בישראל.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.