קרן קורת

קרן קןרתקרן קורת, שהוקמה בשנת 1994, היא קרן הסיוע לעסקים קטנים העיקרית והחזקה ביותר במגזר הפרטי בישראל. הקרן מעניקה סיוע כלכלי לעסקים קטנים מגוונים מאוד והיא אינה חלק משום תכנית ממשלתית, כך שכל הכספים מגיעים ממקורות הקרן וללא סיוע ממשלתי.

הקרן הוקמה על ידי גורמי פילנתרופיה מארה"ב כאשר המטרה העיקרית והראשונית של קרן קורת הייתה הענקת סיוע פילנתרופי למגזר הפרטי בישראל תוך הוכחה כי סיוע שכזה הוא אפשרי ויתרום רבות לפיתוח כלכלי ואישי.

מהותה של קרן קורת היא הענקת סיוע כלכלי תוך תהליך שאמור ליצור עזרה של מקבלי הסיוע לזולת ובכך להרחיב את מעגל הסיוע (לא רק מבחינה כספית).

קרן פילנתרופית לפיתוח כלכלי

כיום קרן קורת מפעילה מגוון מסלולי הלוואות וסיוע בתנאים מועדפים לעסקים קטנים וכן מציעה מערך דינמי של שירותים פיננסיים בשיתוף פעולה עם גופי פיתוח תכניות ומודלים לקידום פיתוח כלכלי. הקרן מציעה לתורמים לסייע לאחרים לצמוח כלכלית ולהגיע לעצמאות כלכלית ובכך לתרום למנוע צמיחה מרכזי בישראל שהוא עסקים קטנים פרטיים.

היקף הלוואות מטעם קרן קורת

מאז הקמתה ואישור ההלוואה הראשונה על סך 15,000$, אישרה וסיפקה קרן קורת כ-8,000 הלוואות בהיקף כספי של כמעט מיליארד ש"ח. קרן קורת מציעה כמה מסלולי הלוואות, בעיקר לעסקים קטנים ולעיתים גם בינוניים.

כל מסלולי ההלוואות של קרן קורת הם מסלולים שדורשים היקף בטחונות נמוך יחסית לשוק ההלוואות הכללי, תנאי ההחזר נוחים ולרוב עד 5 שנים, הריבית נמוכה יותר מהמקובל בשוק ועוד תנאים מועדפים שמסייעים לעסקים שמקבלים סיוע לצמוח כלכלית ולשמור על יכולת החזר.

קרן הלוואות לעסקים קטנים

זוהי הקרן העיקרית של קרן קורת, מעניקה ערבויות להלוואות וסבסוד ריבית לעסקים קטנים ובינוניים, הסיוע מוענק בשיתוף בנק דיסקונט, בנק לאומי ובנק אוצר החייל. כאשר ההלוואה היא מטעם אחד הבנקים והתנאים העדיפים ניתנים בזכות הגיבוי של קרן קורת. יש תת מסלולים רבים ומיוחדים בהתאם לבנק השותף, למשל:
•    פיתוח הנגב והגליל – בנק לאומי
•    מסלול קורת מורחב בשיתוף בנק אוצר החייל – להלוואות גדולות יותר.
•    קורת מורחב בשיתוף דיסקונט – להלוואות גדולות יותר.
•    הלוואות למגזר הערבי בשיתוף בנק ערבי-ישראלי (שייך ללאומי)
•    מסלול קורת מורחב לחברי האגודה האמריקאית קנדית.
•    מסלול הדדית עם אוצר החייל – בלעדי לחברי קרן הדדית.

סכומי ההלוואות בקרן ההלוואות לעסקים קטנים הן באופן כללי מכמה עשרות אלפי שקלים ועד כ-200,000 ש"ח, כאשר המסלולים של קורת מורחב מיועדים להלוואות של מעל 200,000 ש"ח

הלוואות מיקוראנטפרייז

קרן קורת מעניקה ערבויות להלוואות בתנאים מועדפים להקמת ופיתוח של יוזמות קטנות. ההלוואות הן עבור סכומים של 60-90 אלף ש"ח. במסלול זה אין מסלולי קורת מורחב לסכומים גבוהים יותר.

הלוואות עסקים זעירים

קרן בשיתוף בנק הפועלים, מספקת ערבויות להלוואות אטרקטיביות בסכומים של עד 20,000 ש"ח לצרכי הקמת עסקים זעירים – הקרן שמה דגש על נשים שלא מצליחות להשיג מימון.

כמו כן מפעילה קרן קורת יוזמה לפיתוח עסקים זעירים שמעניקה סיוע שאינו רק כספי ובנוסף מפעילה את תכנית "סאווה" שמקדמת יוזמות של ערבות הדדית של נשים בדואיות.

מסלולי קורת מורחב

מסלוי קורת מורחב מוצעים לצד ובנוסף למסלולי ההלוואות הרגילות, קורת מורחב הם מסלולים להלוואות מהותיות וגדולות של מעל 200,000 ש"ח. תקופות ההחזר הן גם של חמש שנים ברוב המקרים, הריבית אטרקטיבית מאוד (למשל פריים +1.95% ברוב ההלוואות) והיקף הביטחונות הוא 25%-60% מסכום הסיוע (לעיתים יש צורך בערב אחד). יש צורך בייעוץ מורשה מטעם הקרן.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.