כל הדרכים לריבית משכנתא משתלמת


כל הדרכים לריבית משכנתא משתלמתכל הדרכים לריבית משכנתא משתלמתריבית על משכנתא היא ההוצאה החשובה ביותר בחיים של זוגות צעירים ורוכשי דירות. מלבד העובדה שהיא מגלמת הלוואה בסכום גבוה ומשמעותי, היא נפרסת על פני תקופה ארוכה שיכולה להימשך עשרות שנים.

ריבית המשכנתא הצפויה תשפיע על אופן הרחבת המשפחה, על אחוז התקציב שיופנה לגידול הילדים, על החופשות, על איכות החיים ועוד. אך יחד עם זאת, לקוחות המעוניינים לקחת משכנתא משתלמת ולצמצם את הריבית יכולים להתעודד ממגוון האפשרויות העומדות לפניהם. מומלץ להתמקח עם הבנק, להבין מה כוללת ההתחייבות ארוכת הטווח ובעיקר להכיר את הדרכים להשגת ריבית משכנתא נמוכה ככל האפשר.

אל תתביישו להשוות בין הבנקים

הדרך הראשונה לריבית משכנתא משתלמת היא ביצוע תמחור בין הבנקים. עוד לפני שמתאמים פגישה עם יועץ משכנתאות, יש לאסוף מידע אמין מאתרי אינטרנט

צקים

רלוונטיים. בצעו תחרות היפותטית בין הבנקים השונים המספקים הלוואות משכנתא והבינו מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. זכרו כי הבנק אמנם מלווה לכם סכום כסף גדול, אך אתם אלו שבסופו של דבר מחזירים את המשכנתא בריבית יחסית גבוהה.

מעבר לכך, הבנקים יכולים להוריד את הריבית במידה והם מעוניינים להשאיר אצלם את הלקוח. מי שרוצה משכנתא, ההמלצה היא על קבלת הצעות קונקרטיות למשכנתא משלושה בנקים שונים לפחות. מעבר לכך, מאוד חשוב להשוות בין מסלולי משכנתא על פי ריבית ספציפית. רק כך ניתן לדעת מי באמת מעלה את ההצעה המשתלמת ביותר.

האם משתלם להקטין את שנות ההחזר?

עוד דרך לריבית משכנתא משתלמת היא פשוט להקטין את מספר שנות ההחזר. גובה הריבית הוא פונקציה של הסכום אותו אתם נוטלים בתור הלוואה, אך גם של מספר השנים אליהם התחייבתם. ככל שתקטינו את שנות ההחזר, כך הריבית תרד. אופציה זו אידיאלית עבור מי שלוקח סכומי משכנתא של עד 70% ומעוניין לסיים עם ההלוואה מוקדם ככל האפשר, למרות שההחזרים החודשיים יהיו יחסית גבוהים.

הבנק יכול לבוא לקראתכם במתן ריבית נמוכה רק אם תקחו משכנתא לשנים מועטות. מצד אחד, שמרו על האינטרסים שלכם וחשבו את גובה החיסכון הסופי. מצד שני, אל תכנסו להוצאות חודשיות גבוהות מאלו שניתן לכסות בעזרת ממוצע ההכנסות המשפחתיות. היתרון של הדרך הזו להקטין את המשכנתא בא לידי ביטוי באפשרות לבצע מיחזור. במידה והמצב הכלכלי הורע, ניתן לפנות אל הבנק ולבקש פריסה מחדש של המשכנתא. אפשרות אחרת היא לחלק את המשכנתא לשניים, כאשר החלק הראשון מסתיים לאחר תקופה קצרה והחלק השני ממשיך לשנים רבות יותר.

הלוואה ממשרד השיכון והקטנת הסיכון של הבנק

קרן

יש עוד דרכים להשיג ריבית משתלמת על המשכנתא, אך רוב הלקוחות אינם מכירים אותן. לדוגמא, ניתן לקבל הלוואה ממשרד השיכון. הזכאות לא ניתנת לכל אחד אך הלוואה כזו ללא ספק מקטינה את הסכום אותו תצטרכו לקחת מהבנק. כדאי לבדוק את הזכאות מול הגורמים הרלוונטיים במשרד השיכון, ולעיתים אפילו להמתין מספר שנים עד שתנאי הזכאות מתאימים לנסיבות המשפחתיות.

הלוואת משרד השיכון אינה גבוהה אך היא מעניקה סכום כסף אותו ניתן לנצל לטובת רכישת דירה. הדרך האחרונה והפשוטה ביותר להקטין את הריבית היא פשוט להקטין את סכום ההלוואה ביחס לנכס. נסו לצמצם את הסיכון אותו נוטל הבנק וכך תגלו הצעות משכנתא מאוד משתלמות. זכרו כי הבנק מגלם סיכון מסוים בהלוואת משכנתא ומטרתכם היא למנוע אותו. לסיכום, דרושות אמנם לא מעט הכנות לפני נטילת משכנתא אך מדובר על הלוואה חשובה מאוד ולכן כדאי להשקיע בה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.