השכרת רכב בחו"ל- כל מה שחשוב לדעת

השכרת רכב בחו'ל- כל מה שחשוב לדעתעבור רבים אשר נוסעים לחו'ל לכל מטרה, השכרת רכב היא ברירת מחדל. אחרי הכול, לעיתים רוצים לראות גם את מה שלא נמצא בהישג התחבורה הציבורית, או לכל הפחות מעוניינים לגמוע מרחקים עצומים בלי תלות בשום גורם חיצוני.
הפופולאריות של השכרת רכב בחו'ל עלתה בשנים האחרונות. תהליך ההשכרה הפך לזול ולפשוט הרבה יותר, כך שיחד עם אריזת המזוודות והחיפוש אחר הדרכון מוכן, במקרים רבים, גם רישיון הנהיגה..

מי יכול להשכיר רכב בחו'ל?

כמובן שהתקנות של השכרת כלי רכב בחו'ל משתנות בהתאם לתנאים הנהוגים בכל מדינה, כמו גם להתנהלות של חברות ההשכרה השונות. מעבר לרישיון נהיגה בינלאומי, כמובן, נדרש גם שהנהג יהיה בגיל של 25 לפחות (בחלק מהמקרים "מסתפקות" החברות בגיל 21), וישלם באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי בעל 12 ספרות. גם הניסיון על הכביש משחק תפקיד, כאשר הדרישות המקובלות הן ותק של שנתיים לפחות על הכביש. ורצוי עם עבר נקי כמה שיותר.

ההשכרה מתחילה בהזמנה

מטבע הדברים, מתחילה השכרת רכב ביצירת קשר עם אחת החברות הפועלות בתחום- בין אם המדובר הוא בחברה אשר פועלת בישראל ובין אם בחברה אשר מקום מושבה מעבר לים. על פי מאפייני הנהג, ובהתאם לצי כלי הרכב של החברה, יוכל הוא לבחור בעסקה המועדפת עליו.
אז יחל שלב החתימה על המסמכים בפועל. אחריו, כל שנותר הוא לחכות למועד הנסיעה, רצוי תוך כדי למידה מעמיקה של חוקי התנועה במקום אליו נוסעים, בחינה של המסלולים, עלויות הדלק וכן הלאה.

הליך ההשכרה בפועל

בעיקרון, כל הסכם השכרת רכב בחו'ל הינו לתקופת זמן מוגבלת, אשר חריגה ממנה טומנת בחובה קנסות שאינם נעימים כלל. לרוב, פרק זמן זה יהיה בין שבוע לחודש, אם כי ישנם נהגים אשר משכירים רכב גם ליום אחד, למשל.
במדינה החדשה, על הנוסע להגיע אל נקודת האיסוף של הרכב. על מנת להקל עוד יותר עליו, במקרים רבים מאפשרות החברות איסוף של האוטו משדה התעופה עצמו. בחינה של זהות הנוסע תאפשר את קבלת המפתחות, והאוטו יהיה לרשות הנהג עד תום תקופת ההשכרה.

עמידה בתנאי ההסכם

טרם הנהיגה על הרכב החדש, חשוב מאד להיות בקיאים בתנאי הסכם ההשכרה ולהשכיר בצורה נבונה. כל סעיף עלול להתבטא באובדן כסף, ולא מעט ממנו. על החזרה מאוחרת של המכונית כבר דיברנו. למעשה, אפילו איחור של שעה יחייב תשלום על יום השכרה נוסף, כולל קנסות. הרבה מאד כסף שניתן להימנע ממנו בקלות.
מעבר לכך, חשוב מאד לבדוק את תקנות חברת ההשכרה בנוגע לאזורים בהם מותר לנהוג, למרחקים המותרים וכן לזהות הנוהגים ברכב. דבר חשוב נוסף הוא להשיב את המכונית, בתום התקופה, עם מיכל דלק מלא. גם פה, ייתכנו קנסות גבוהים.

כך בוחרים חברה להשכרת רכב

קיימות כיום מספר רב של אפשרויות להשכרת רכב בחו'ל. בסופו של דבר, ההחלטה צריכה להיות על בסיס תכנית הטיול המשוערת ויכולות הנהיגה של המיועדים להשכיר את הרכב. חשוב לבחור בכלי רכב אשר מתאים לאופי המסלולים אשר צפויים במדינה הזרה: רכב משפחתי קטן עלול לא לבצע את עבודתו נאמנה במסלולים הרריים, לדוגמא.
רצוי לבחור בחברות מוכרות, אשר מציעות מענה מלא בכל שעות היממה. ההצעות של אלה עשויות להיות מעט יקרות יותר, אבל ברוב המקרים הרגשת הביטחון שווה את ההבדל במחירים. פער של כמה עשרות דולרים לא שווה דבר אם אין כתובת נגישה עמה ניתן ליצור קשר כשנתקעים עם הרכב בלב אזור נידח, חלילה.
השוואת מחירים היא כלי יעיל ביותר עבור אנשים המעוניינים להשכיר רכב. היא מאפשרת, עבור כל נסיעה, לבחון את ההצעות הרלוונטיות של החברות השונות.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915