שומרה ביטוח

שומרה ביטוחחברת הביטוח שומרה הוקמה בשנת 1943 ונקראה בשם "פלגלס", בשל כך היא מחברות הביטוח הוותיקות בישראל. בשנת 1982 שינתה החברה את שמה לשומרה.

הקמת החברה והתפתחותה

מאז הקמתה ועד תחילת שנות התשעים החברה התמקדה במגזר העסקי בתחום ביטוחי שמשות, כשמה. אולם בשנת 1986 רכש את החברה בן ציון וינשטוק מי שייסד וכיהן כיו"ר קבוצת הביטוח "סיני". כך הפכה שומרה לחברת בת של "סיני החזקות ביטוח בע"מ".

מהלך רכישה זה הביא את החברה להיפתח לתחומי פעילות נוספים כמו תחום השמשות של כלי-רכב אשר הקפיץ את רף המכירות בחברה.
בהדרגה, בין  השנים 2002 – 1998 התרחבה הפעילות בחברה לביטוח כללי על ידי "ביטוח משותף" יחד עם חברות מקבוצת הפניקס. ב- 2002 הושלם רישיון החברה כמבטח, וכך התאפשר לחברה לפעול בעצמאות מלאה בכל הענפים.

ב- 2001 רכשה שומרה את חברת "סיני סוכנות לביטוח בע"מ שהפכה לחברת בת של שומרה אשר נוספה לחברת הבת "שומרה נדל"ן". לאחר מכן בשנת 2007 נרכשו מניות שומרה יחד עם חברות הבנות שלה על ידי "מנורה מבטחים ביטוח". המייחד את מהלך רכישה זה הוא שעצמאותה של שומרה נשמרה בתוך קבוצת מנורה, בכך התבטא האמון הרב בצוות שומרה למן המנהלים ועד הסוכנים וצוות העובדים.

מה פירוש "שומרה"

פירוש השם "שומרה" (ב- מם צרויה) הינו מגדל שמירה אשר עומד בשטח חקלאי אשר נבנה בבניה יבשה מאבנים בצורה עגולה. מגדל זה שימש את החקלאי בצורות רבות: לשמירה, לייבוש ענבים ותאנים על מנת להופכם לצימוקים ודבלים, למגורים ומנוחה בזמן הבציר ולאחסון כלי עבודת האדמה והתבואה. ישנן שומרות שהשתמרו עד היום וניתן לראותן בגליל ובהרי ירושלים.

ערכים

שם החברה מבטא את ערכיה ושורשיה העמוקים:
משפחתיות – שומרה כחברה מאמינה בערכי המסורת והקהילה. צוות העובדים בכל הרמות נחשבים כבני בית, וככאלה הם עומדים הכן לתת אוזן קשבת ושירות אישי ללקוחות.
שותפות – סוכני שומרה מתוגמלים באופן קבוע עבור הרווח הסופי שהביאו לחברה.
יושר ותום לב – התחייבות החברה לערכי הגינות עסקית כלפי הלקוחות וצוות העובדים.
מצויינות – שומרה חותרת בכל עת למקצוענות, רמה גבוהה ושירות מהיר ויעיל,  במטרה ליצור רווחים לכל הצדדים: בעלי מניות, מבוטחים  וסוכנים.

סוכנים

אחד הדגלים העיקריים של שומרה נקרא "סוכני איכות", ביטוחי החברה נרכשים רק אצל סוכנים מורשים. כך לכל סוכן יש אפשרות להשיג עבור לקוחותיו מחירים טובים וגם ליהנות מהשתייכות לחברת ביטוח דינמית וצעירה עם סביבת עבודה תומכת.

סיפור של הצלחה

כל הנתונים יחד חוברים לתוצאות המרשימות של החברה בתחום שימור הלקוחות ושביעות רצונם, בשני פרמטרים אלו דורגה החברה בראש סולם הבדיקות שעורך המפקח על הביטוח מצד משרד האוצר.

חברת שומרה מעורבת בפרויקטים קהילתיים רבים, כך אימצה החברה את בנות מועדון השייט של שדות ים בקבוצת הדגם האולימפי. החברה תומכת בארגונים הדואגים לקליטת עולים חדשים וכן מעורה בפיתוח התרבות הישראלית, מה שהוביל להוצאת כתביו של הסופר מאיר אריאל בספר "הברכות וההספדים" על ידי קרן התרבות של שומרה וגם להצגת תערוכת ציוריה של מירית בן נון במשרדי החברה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915