שירות התשלומים של פייסבוק

שירות התשלומים של פייסבוקפייסבוק היא הרשת החברתית הגדולה בעולם עם כחצי מיליארד (!) חשבונות רשומים. הרשת, שהוקמה בשנת 2004 ומציעה את רוב השירותים לבעלי חשבונות בחינם, מחפשת כל הזמן מודלים עסקיים אשר יאפשרו לה להפוך לרווחית יותר.

אחד המודלים החדשים יותר שפיתחה פייסבוק הוא Facebook Credits או Facebook Creds, פלטפורמת תשלומים אונליין שאיתה יכולים חברים ברשת לשלם עבור משחקים ואפליקציות שונות המפותחות בדרך כלל ע"י צד שלישי – חברות תוכנה וחברות גיימינג בעולם.
קהל יעד נוסף של פלטפורמת התשלומים הוא מפרסמים, ואלה יכולים להשתמש במטבע של פייסבוק על מנת לרכוש פרסומות ושדרוגים שונים לדפים של בתי עסק וחברות.

קניית Facebook Credits

ניתן לקנות "פייסבוק קרדיטס" באמצעות כרטיס אשראי מוכר בינלאומי (ויזה, מאסטרקארד, אמריקן אקספרס ו-Discover), באמצעות שירות התשלומים של PayPal, ובאמצעות הטלפון הסלולרי. כמו כן ניתן לרכוש "כרטיסי מתנה" הנושאים קוד אותו ניתן להכניס במסך הקנייה ולפדות את הקרדיטס בחשבון. ניתן לרכוש את כרטיסי המתנה בסניפי הרשת האמריקאית Target.

על מנת לקדם את השירות פייסבוק העניקה לכל משתמשיה 15 קרדיטים בחינם. בנוסף, פייסבוק מעניקה קרדיטס חינם עבור קניות המתבצעות באמצעות הפלטפורמה על מנת לתגמל לקוחות שבחרו להשתמש בפייסבוק על מנת לנהל את התשלומים שלהם באתר.

שימוש בפלטפורמהפייסבוק

על מנת להשתמש בכרטיס אשראי כדי לרכוש קרדיטים, המשתמש מתבקש לבצע תהליך של אימות הכרטיס שאורך 3-5 ימים. בתהליך זה פייסבוק מבצעת חיוב קטן של כרטיס האשראי שלאחר מכן מוחזר ללקוח. לאחר תהליך האימות הכרטיס נרשם בחשבונו של הלקוח וניתן להשתמש בו כדי לרכוש קרדיטים בכל עת.

באופן זה ניתן להוסיף יותר מכרטיס אשראי או חשבון E-Wallet אחד לפרופיל בפייסבוק. פייסבוק מאפשרת רכישה במגוון מטבעות שונים: דולרים, אירו, פאונד אנגלי ועוד.

משחקים חברתיים

משחקים חברתיים בפייסבוק הם עסק הגורף מאות מיליוני דולרים בשנה. אנשים רבים מוכנים להוציא כסף רב בקניית "סחורה וירטואלית" עבור המשחקים שלהם.

ניתן להשתמש בקרדיטים של פייסבוק על מנת לרכוש סחורה וירטואלית במגוון משחקים מובילים הזמינים ברשת החברתית: FarmVille, Cafי World, Mafia Wars ועוד כ-100 משחקים שונים. הסחורה הוירטואלית היא בד"כ תוספות למשחקים שאינן זמינות בחינם ומעשירות את חוויית המשחק.

קניית פרסומות ושדרוג עמודים מסחריים

אחד השירותים שפייסבוק מציעה הוא Facebook Ads, מערכת פרסום לדפים של חברות מסחריות ברשת החברתית. לפני השקת Facebook Creds ניתן היה לרכוש שטח פרסום בכרטיס אשראי בלבד, וכעת ניתן לעשות זאת גם באמצעות פדיית כרטיסי מתנה ובטלפון הסלולרי.פייסבוק

קניית פרסומת בפייסבוק היא תהליך פשוט ביותר. בוחרים את הטקסט שיופיע בפרסומת, מבצעים את התשלום עבורה, והפרסומת יוצאת לדרך. ניתן להשתמש בפרסומות של פייסבוק על מנת לפרסם דפים בתוך הרשת, אך גם על מנת לקדם עמודים ואתרים הנמצאים מחוץ לאתר, ברשת האינטרנט.

מלבד פרסומות, ניתן לרכוש שידרוגים שונים לדפים מסחריים של חברות וגופים עסקיים ובכך לייעל ולשפר את שיווקם ברשת החברתית. אלה כוללים פלטפורמת תשלום ייחודית עבור העמוד, מערכת למכירת מוצרים מעל דפי האתר ועוד.
יתרונות השירות

הבעיה והסכנה הגדולה בשימוש בכרטיס האשראי האישי בפייסבוק הוא העובדה שפייסבוק עובדת עם חברות צד-שלישי רבות מאוד. אדם המעוניין לרכוש שירותים וסחורה וירטואלית ייאלץ למסור את פרטי כרטיס האשראי שלו לחברות לפיתוח משחקים ושירותים שאינן רשת פייסבוק.

פייסבוק פיתחה את שירות Facebook Credits על מנת להגן על פרטי כרטיס האשראי של הלקוח, ועל מנת להחזיק אותם אצל פייסבוק בלבד, הנחשבת לאמינה יותר מחברות צד-שלישי כגון Zynga (המפעילה את FamVille ו-Texas Holdem, שני המשחקים הפופולריים ביותר ברשת החברתית).

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915