מחפשים מתנת חג מושלמת? בקשו מהמעביד את תו הזהב

רבים מהחגים בלוח השנה הישראלי מביאים להתרגשות רבה בקרב אוכלוסיית העובדים. לא רק בשל החופשה האפשרית מהעבודה, אלא גם – או אפילו בעקבות – בזכות האפשרות לקבל מהמעסיק מתנת חג. תווי קניה הם אופציה מצוינת ועמוסת יתרונות, כאשר בין התווים המוצעים כיום מקבל מקום מרכזי תו הזהב. אז מדוע בקשה מהמעסיק לקבל תו הזהב יכולה להיות החלטה משתלמת במיוחד?

תו הזהב

תו הזהב הוא אחד הסוגים העיקריים של תווי קניה כיום. למרות שיש גרסאות שונות של התו, המכנה המשותף הוא שהתו שווה סכום כסף מסוים אותו ניתן לנצל לרכישות בעשרות החנויות והרשתות הנכללות בו. התווים מציעים מגוון רחב של אפשרויות למימוש, כאשר החנויות הן בכל תחום אפשרי (אופנה, הנעלה, עיצוב הבית, ספרים, משקפיים, רשתות שיווק וכן הלאה) ובפריסה ארצית רחבה.

אחד מתווי הקניה הנמכרים ביותר כיום בישראל הוא תו הזהב Cash של שופרסל, אותו ניתן לממש במאות סניפים של שופרסל על תתי הרשתות שלה. תו זה תקף על כלל המוצרים ברשתות, כולל הטבות ומבצעי סוף עונה, וללא הגבלות רכישה. בשנים האחרונות הצטרף הכרטיס למהפכה הדיגיטלית, כך שכיום הכרטיסים המגנטיים מוחלפים לא פעם בקוד ייחודי הנשלח לטלפון הנייד של מקבל המתנה.

תו הזהב – תוקף ארוך טווח

מעבר לאופני המימוש של תו הזהב, חייבים לשים לב לתוקף שלנו. פעם תווי קניה בכלל, ותווים מסוג תו הזהב בפרט, היו מגיעים עם תוקף מצומצם יחסית. היה זה חיסרון לא קטן שלהם, שהגביל את המשתמשים והביא לכך שבחלק מהמקרים התווים לא מומשו כלל וכלל. כיום הורחב משמעותית התוקף של התווים, כך שבדרך כלל אתם יכולים לצפות לפרק זמן של כחמש שנים. סביר להניח שהם ינוצלו קודם לכן, זה ברור, אבל עבור מי שמתכנן רכישה מסוימת בעתיד הנראה לעין או מחכה להזדמנות המתאימה – כן יש את השקט הנפשי לגבי אפשרות המימוש.

יתרונות של תו הזהב

תו הזהב נחשב לבחירה מקובלת מאוד בעולם תווי הקניה – ולכן גם בעולם המתנות לחגים – עקב כמה סיבות עיקריות. הדבר הראשון שהוא מציע הוא גמישות רבתי, מה שממש לא מובן מאליו במקרה של מתנות לחגים. אם בוחרים עבור העובדים מתנות, סיכוי לא קטן שהמתנות האלה לא יתאימו לטעם האישי של הצרכים של מי שמקבל אותה, או לחלופין הבחירה תהיה במתנות שכבר יש למקבל. כל אלו הופכים את המתנות לחסרות שימוש ופוגעות בפן החווייתי של הקבלה שלהן. כאשר מדובר בקבוצה גדולה של עובדים, וכאשר המנהל אינו יכול לחשוב מה עשוי להתאים לכל אחד מהם, הסיכויים לאותה חוסר התאמה גדלים.

עם תו הזהב הסיכונים האלו לא קיימים, מכיוון שזכות הבחירה מה לעשות וכיצד לנצל את התו נתונה לעובדים ולהם בלבד. תו הזהב, במיוחד בגרסה המורחבת שלו, מציע הרבה אופנים למימוש, כך שהעובד הספציפי יוכל להחליט מה לעשות עם התו שקיבל. אם בוחרים בתו הזהב של שופרסל, הבחירה אמנם מצטמצמת – אבל מנגד מקבלים מתנה שימושית במיוחד, כי הרי כל אדם חייב לבצע קניות סביב השעון.

אז איך מתחילים?

לא בכל מקום עבודה יש לעובדים את האפשרות לבחור מה המתנות המתאימות להם, אבל מנגד תמצאו עסקים רבים בהם יש לעובדים מה לומר בנדון. כך או כך, אם חשקה נפשכם בתו הזהב אתם בהחלט יכולים לבקש אותו ישירות מהמעסיק, או "לרמוז" לו בדרכים אלה או אחרות. כיום מעסיקים רבים מבינים כי זוהי מתנה יוצאת מגדר הרגיל, ולכן יכול להיות שהבחירה מראש תהיה בתווים האלו.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915