תשלובת ישראכרט

כסףישראכרט היא חברת האשראי הגדולה בישראל מבחינת היקף פעילות ונתח שוק. החברה הוקמה בשנת 1975 ותחום פעילותה העיקרי מאז ועד היום הוא כרטיסי אשראי, גם מההיבט  ייצור והנפקת כרטיסים וגם בהיבט של סליקת כרטיסי אשראי. ישראכרט הפכה לתשלובת, או קבוצה, תוך איחוד פעילותה עם כמה חברות נוספות מתחום כרטיסי האשראי.

מבנה תשלובת ישראכרט

קבוצת ישראכרט מכילה 4 חברות ראשיות וכמה חברות בנות קטנות יותר, כאמור, כולן בתחום כרטיסי האשראי והפיננסים בצורה זו או אחרת. החברות המאוחדות של הקבוצה הן:

  • ישראכרט בע"מ: החברה הראשית של הקבוצה, מתחתיה חברות בנות כמו ישראכרט מימון, ישראכרט נכסים, גלובל פקטורינג (51% מהמניות) ועוד אחזקות קטנות יותר במגוון חברות נוספות.
  • אמינית בע"מ: הנפקת המחאות נוסעים וכרטיסי אשראי מסוג ויזה.
  • יורופיי (יורוקארד) ישראל בע"מ: נרכשה במלואה ע"י תשלובת ישראכרט בשנת 2009, לפני כן הייתה בבעלות אותו בעל שליטה (בנק הפועלים) ופעילות שתי החברות התנהלו במשותף. יורופיי היא הזרוע של הנפקת כרטיסי אשראי מסוג מסטרקארד עבור הקבוצה.
  • אמריקן אקספרס ישראל: מותג כרטיסי אשראי בינלאומי שבישראל נמצא בשליטת ישראכרט.

הקבוצה מחזיקה בקשרים עסקיים עם חברות בינלאומיות כמו ויזה הבינלאומית, מסטרקארד הבינלאומית, יורופיי הבינלאומית, J.C.B (חברת אשראי בינלאומית). תשלובת ישראכרט משווקת בישראל כרטיסי אשראי במגוון מותגים מקומיים ובינלאומיים מובילים – ישראכרט, ויזה, מסטרקארד ואמריקן אקספרס בפעילות נפרדת.

מוצרים ושירותים ללקוחות

ישראכרט מחזיקה הסכמים ומעניקה שירותים ללקוחות מרבית הבנקים בישראל, המשמעות היא שהקבוצה מציעה שירותי כרטיסי אשראי ללקוחות אותם בנקים

ניכיון צ'קים פרטיים

במסגרת השירות שהלקוח מקבל בסניף. כמו כן, החברה מציעה מסלולים של כרטיסי אשראי חוץ-בנקאיים ללקוחות כל הבנקים. לחברה כ-2.5 מיליון לקוחות.

מוצרי הקבוצה בתחום האשראי רחבים מאוד וכוללים כמובן כרטיסי אשראי מכל הסוגים שהוזכרו, כולל שירותי משיכת מזומנים מסניפי הבנקים השונים, מוצרים בנקאיים עבור הבנקים עצמם, מתן הלוואות ללקוחות החברה ישירות ולא דרך הבנקים.

מבחינת סוגי כרטיסי האשראי שתשלובת ישראכרט מציעה ישנם כרטיסים רגילים, כרטיסי זהב ופלטינום ללקוחות עסקיים או גדולים, כרטיס MORE שהוא חוץ בנקאי שפועל ישירות מול ישראכרט ועוד סוגים וקטגוריות רבות של כרטיסים שלכל אחד תנאים והטבות משלו. בנוסף, ישראכרט מפעילה הרבה מסלולים של כרטיסי אשראי מועדוניים עבור חברות, גופים ומגזרים מסוימים במשק הישראלי.

כרטיסי האשראי של תשלובת ישראכרט מכובדים במעל 100,000 בתי עסק בישראל, גם עבור לקוחות מקומיים וגם עבור תיירים שמגיעים עם כרטיסים של החברות הבינלאומיות שישראכרט עובדת איתן.

נתונים פיננסיים של תשלובת ישראכרט

  • הכנסות ישראכרט בשנת 2009 עמדו על מיליארד ו-266 מיליון ₪ כאשר הרווח הנקי בשנת 2009 היה 154 מיליון ₪. הכנסות מעסקאות כרטיסי אשראי היו מיליארד ו-146 מיליון ₪ והכנסות מבתי עסק היו 916 מיליון ₪.מניות
  • מחזורי העסקאות בכרטיסים של התשלובת בשנת 2009 היו כ-72 מיליארד ₪.
  • שיעור תשואת הרווח הנקי להון העצמי עמד ב-2009 על 15.3%.
  • ההון העצמי של קבוצת ישראכרט היה נכון לשנת 2009 מיליארד ו-94 מיליון ₪.

בעלי השליטה בתשלובת ישראכרט

קבוצת ישראכרט כולה נמצאת בבעלות של בנק הפועלים מאז הקמתה. בנק הפועלים הקים את ישראכרט בשנת 1975.

טלפון ישראכרד כרטיסי אשראי

לאתר הבית של ישראכרט לחצו כאן

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915