3 פתרונות מימון לנכסי נדלן

יתכן מאוד שברגע זה אין לכם הון עצמי נזיל, שיכול לשמש אתכם לרכישת נכס. אבל גם אם זה נכון, זה עדיין לא בהכרח ימנע מכם לרכוש נכס נוסף או יותר. אם השקעת נדל"ן נראית לכם מעניינת, הכירו כמה פתרונות שיאפשרו לכם לממן את ההשקעה. 

משכנתא למימון חלקי 

במידה ויש לכם הון עצמי מסוים, למשל כסף שחסכתם, פיצויי פיטורין או מענק פרישה מעבודה, תוכלו להיעזר במשכנתא לצורך מימון רכישת נכס. אחרי שתיקחו ייעוץ נדלן שיעזור לכם למצוא את הנכס המתאים ובעל הפוטנציאל המיטבי, תוכלו להשוות בין משכנתאות בכמה בנקים. שימו לב כי משכנתא רגילה נועדה על מנת להשלים לכם את הכסף הנדרש לביצוע הרכישה. בחלק מהבנקים יוכלו להעמיד לרשותכם עד מחצית מעלות הנכס ואילו בבנקים אחרים יוכלו להעמיד לרשותכם אחוזי מימון גבוהים יותר, למשל 60 או 70 אחוז, בהתאם לכושר ההחזר שלכם. במידה ואתם עוברים קורס לימודי נדלן תוכלו להתמצא בכל הנ"ל הרבה יותר טוב, אבל אם המטרה שלכם היא רק לקנות נכס יחיד לצורך מגורים, ייעוץ נדלן יתאים לכם יותר.

משכנתא למימון מלא 

לעומת משכנתא רגילה שמאפשרת להשלים את הסכום הדרוש לרכישת נכס, יש דרך לממן את מלוא ערך הרכישה. פתרון מימון מסוג זה נעשה על ידי משכנתא מיוחדת עם משכון כפול. כלומר, רושמים משכנתא על הנכס שאותו אתם רוצים לקנות וגם על נכס נוסף שלכם. זו יכולה להיות דירה להשקעה שקניתם בשנה שעבר או דירת מגורים שרכשתם לפני עשרים שנה, זה ממש לא משנה. בצורה כזאת, תוכלו לקבל מימון של 100 אחוז מערך הנכס החדש. שימו לב שלהשלמת העניין יהיה צורך לקבל דוח שמאות על שני הנכסים. זאת בשונה ממשכנתא רגילה שבמהלכה יש צורך להשיג דוח שמאות אחד ויחיד. 

הלוואה – על חשבון נכס פיננסי 

בנוסף לפתרונות מימון שהצגנו עד כה, שהם למעשה צורות שונות של משכנתא ושעבוד נכסים, נציג פתרון מסוג אחר לגמרי. פתרון כזה יכול להתאים לאנשים שיש להם נכס פיננסי משמעותי, לרוב כזה שמיועד לטווח הארוך. לדוגמא, נניח שצברתם עד כה חיסכון פנסיוני ניכר או שיש לכם קופת גמל וותיקה. לא בטוח שאתם רוצים לשבור את החיסכון ולמשוך את כל הכסף ברגע זה. מצד שני, יתכן בהחלט שאתם מוצאים נכס שמהווה הזדמנות טובה מאוד להשקעה מניבה. במקרה כזה, שני הדברים הללו יכולים להיפגש. 

בעלי נכסים פיננסיים כגון קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות וכדומה, יכולים להגיש בקשה להלוואה על סמך אותם הכספים. לרוב, ניתן לקבל מימון על סמך חלק מהכסף שנצבר, בתנאים נוחים ובריבית משלמת למדי. אגב, חשוב לציין כי אין מניעה לשלב בין שני פתרונות מימון ביחד. למשל, מקבלים הלוואה מקופת גמל וסכום נוסף, באמצעות משכנתא. חשוב לציין כי אין בדברים הללו משום המלצה למימון כזה או אחר לרכישת נדל"ן. המידע מוגש לידיעת הציבור והשימוש בו נעשה על אחריות הקורא. 

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.