שיווק ניכיון שיקים ושירותי משפטים וכלכלה

ניכיון שיקים זה שירות נצרך במיוחד עבור עסקים שמקבלים תשלומים בשיקים דחויים. הישרות הזה של ניכיון השיקים נועד למעשה להפוך את התשלום הדחוי לתשלום במזומן כך שאין צורך להמתין עד למועד הפירעון הרשום על גבי השיק.

בעסקים רבים עשוי השירות הזה להוות כלי שימושי ביותר היות וכך תזרים המזומנים גדל מה שמאפשר את ההתנהלות העסקית התקינה במקום שלא נתקעת רק בגלל שהתשלום אינו מזומן.

מי מציע שירות כזה של שיווק וניכיון שיקים?

יש חברות שונות בשוק המציעות את האפשרות של פירעון השיקים הדחויים כאשר הם יצנו ללקוח את התשלום במזומן. עם זאת ישנם תנאים שונים לעסקאות מהסוג הזה. היות ואחרי הכול, מדובר כאן בסיכון מסוים. מי ערב לחברה כי אכן השק יישאר בתוקף עד למועד הרשום עליו? שיקים אחרי הכול הם לא מוצר הכי בטוח ועד שלא תראו את פדיון השיק בידיכם, לא באמת תוכלו להיות בטוחים כי אכן מדובר בשיק אמין.

ישנן בדיקות שונות שמתבצעות לפני שהחברה פורעת את השיק כאשר אלו נועדו להבטיח כי אכן מדובר בשיקים אמינים שיהי עבורכם כיסוי מלא בבנק בבוא העת.

מובן ששירות כזה כרוך בתשלום של עמלה מסוימת כאשר המטרה היא אכן להפוך את כל העניין הזה לרווחי עבור כל הצדדים.

כל הצדדים מרוויחים

בכל מה שקשור לפירעון מוקדם של שיקים, ישנה משמעות רבה להתנהלות שתהיה נכונה ועל פי חוק. כל חברה או בנק המציעים שירות כזה אמורים לפעול עם אישור מטעם משרד האוצר והרשות להלבנת הון כאשר הכול מאושר.

ברגע שיש לעסק את האפשרות להיעזר בפירעון מוקדם של שיק, הוא למעשה יכול לגלגל הלאה את העסק. זה אומר לרכוש סחורה חדשה, לשלם משכורות לעובדים, לשלם לספקים וכן הלאה. הוא נהנה מכך שהוא לא נשאר תקוע עם תשלומים מאוחרים שמונעים ממנו לתקצב את העסק הלאה ולהצמיח אותו עוד. הצד השני של החברה לניכיון שיקים מרוויחה אף היא את העמלה שהיא גוזרת מתוך כל שיק כאשר זה למעשה מהווה התמורה וכך גם עונה על הסיכון שבפירעון שיק כזה שעדיין לא הגיע זמנו.

ההבדל בין ניכיון שיקים פרטיים לניכיון שקים מסחריים

שיק פרטי אינו נחשב כשיק סחיר ועל כן לא תמיד אפשר יהיה פרוע אותו דרך חברה. בשיקים מסחריים הכול פשוט יותר גם מבחינה חוקית וגם מצד האמינות של השיקים.

לעיתים לא יהיה מנוס מפניה אל עו"ד תוך שימת לב על בחירה בעו"ד מומחה לתחום הספציפי.

לרוב תוכלו למצוא באתרים של עורכי הדין את כל המידע הרלוונטי. הדבר נכון במיוחד אצל אלו שדואגים לכך שיהיה להם באתר קידום אורגני לעורכי דין מה שיהפוך את האתר לרלוונטי יותר מכל אתר אחר.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.