אפיקי השקעה

אפיקי השקעהכמעט כל האזרחים מושקעים במסגרת אפיקי השקעה שונים, מי באופן פסיבי דרך חסכונות פנסיוניים ומי באופן פעיל בהשקעות ספוקליטיביות בשוק ההון. קיים מגוון עצום של אפשרויות לביצוע השקעות וניתן סקירה קצרה שלהן.

פיקדונות בנקאיים

מבחינת אפיקי השקעה פיקדונות נחשבים בעלי סיכון נמוך והם מאפשרים השקעה לתקופת זמן מוגבלת, קצרה או בינונית לרוב. פיקדונות מציעים באופן כללי תשואות חיוביות לא גבוהות במיוחד אך בסיכון נמוך.

אגרות חוב ממשלתיות, מק"מ

האפיקים הממשלתיים נחשבים ברמת סיכון נמוכה לעומת אפיקי השקעה אחרים, אך קביעה זו אינה תמיד מוחלטת וגם מדינות נתונות לשינויים כלכליים. איגרת חוב היא אמצעי לגיוס כסף מהציבור (חוב) והחזר של הכסף הזה בתוספת ריבית/תשואה כלשהי לאחר תקופה מוגדרת. ישנם 4 סוגים של אג"ח ממשלתיות שמשתנים במרכיב הריבית וההצמדה.

מק"מ הוא סוג של אג"ח ממשלתית לטווח קצר בלי ריבית והצמדה ועם תשואה נמוכה אך מובטחת.

אפיקי השקעה בשוק ההון

מניות: אפיק השקעה שנחשב מסוכן יחסית, רכישה ספציפית של מניות בבורסה או השקעה באמצעות מכשירים פיננסים אחרים.

קרן נאמנות: יש אלפי קרנות נאמנות אשר כל אחת משקיעה במסגרת אפיקי השקעה שונים ומוגדרים, הקרן מאפשרת למשקיעים להשקיע באופן פסיבי כאשר מנהל הקרן מבצע את ההשקעות בפועל.

תעודת סל: מכשיר השקעה שעוקב אחר מדדים שונים בשוק ההון בלי צורך להחזיק בכל נייר ערך בנפרד.

איגרות חוב קונצרניות: איגרות חוב של חברות, דומות לממשלתיות אך ברמות סיכון שונות ואפשרות לתשואות הרבה יותר גבוהות.

מכשירים פיננסיים מורכבים כגון נגזרים, השקעה בסחורות, אופציות וכדומה.

השקעות נדל"ן

אפיק השקעה יוקרתי ושונה משוק ההון או מפיקדונות בבנקים. ניתן להשקיע בשוק ההון בחברות נדל"ן וכדומה אך עיקר הכוונה היא לרכישת נכסים על מנת ליהנות מעליית הערך שלהם ומכירתם ברווח או השכרת נכסים על מנת ליהנות מתשואה קבועה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915