ביטוח פנסיה

ביטוח פנסיהביטוח פנסיוני הוא ביטוח שנועד לתת לנו גב כלכלי הולם לעת זקנה, ניתן לבצע אותו באמצעות קופות גמל שונות או באמצעות ביטוח מנהלים ואין ספק כי אפיק חיסכון נוסף יכול להיות רק לעזר בימים בהם המדינה לא מספקת מענה כלכלי הולם לאוכלוסייה המבוגרת שרק הולכת ונהיית גדולה יותר עקב עליית תוחלת החיים.

כשאנשים מגיעים לגיל פרישה הם רוצים ליהנות מאותה איכות חיים שהייתה להם כשהיו אנשים עובדים, אין ספק כי המצב במדינתנו עגום מבחינת קו העוני בו נמצאים הרבה אנשים בגיל השלישי אך בסופו של דבר אין פתרון קסם מיידי ומי שמעוניין להבטיח את עתידו עליו לעשות זאת בעצמו. הביטוח הלאומי אמור לספק מענה והוא אכן מספק מענה כל שהוא אך לא די בו לשם ניהול חיים תקינים פעמים רבות וכאן הביטוח הפנסיוני מעניק את ההגנה הנוספת הנחוצה כל כך.

אין הגדרה מי זקוק לביטוח זה ומי לא, ביטוח פנסיוני מתאים לרווקים כשם שהוא מתאים לנשואים, הוא מתאים לאנשי משפחות ולאנשים שחיים בגפם, לגברים ונשים, לשכירים ועצמאיים וכן הלאה. בסופו של דבר ביטוח פנסיוני מתאים לכל מי שמעוניין להבטיח את עתידו הכלכלי.

כיצד ביטוח פנסיוני עובד?

העיקרון המחבר בין כל סוגי הביטוחים הפנסיונים הוא דומה בין אם מדובר על ביטוח מנהלים ובין אם מדובר על קרן פנסיה –  מידי חודש המעסיק יפריש סכום כסף מסוים מן המשכורת לקופת הפנסיה והעובד גם כן, עצמאיים לעומת זאת יפרישו את כל גובה הסכום בעצמם.
הפרשת סכומי הכסף לקרן הפנסיה מתבצעת חודש בחודשו כאשר מדובר על כל תקופת העבודה, ניתן לחסוך סכומים נאים במיוחד אם מתחילים כבר בשלב מוקדם.

אז הגעתם לגיל הפרישה ומה עכשיו? תקבלו כל חודש קצבה חודשית שתהווה מעין משכורת שלכם, קצבה זו תינתן בגיל הפנסיה וככל שהספקתם לצבור יותר כסף כך תוכלו ליהנות מקצבה גבוהה יותר.

האם ביטוח פנסיוני מכסה עבור מקרים של פציעה או אובדן כושר עבודה?

בהחלט כן, אם נפצעתם או איבדתם את כושר העבודה שלכם תוכלו להשתמש בכספים שחסכתם בפנסיה כקצבת נכות, למעשה מדובר באותו מרכיב בביטוח שנקרא אובדן כושר עבודה ולו סעיפים רבים אותם מומלץ לקרוא כדי להבין לעומק במה מדובר.

מרכיב זה נועד לתת לכם פתרון ומענה במקרה בו איבדתם את כושר העבודה שלכם, הוא מבטיח לכם שתישארו עם פרנסה עד גיל הפנסיה וכשתגיעו לגיל הפנסיה תקבלו פנסיית נכות תמידית. ישנה גם אפשרות לחסוך לגיל הפרישה בקרן פנסיה משלימה המאפשרת להפקיד סכומים חד פעמיים בחיסכון הפנסיוני.

נושא פחות נעים –  מה קורה אם חס וחלילה נפטר בעל הביטוח הפנסיוני? ניתן להשתמש בחיסכון זה בתור פנסיית שארים והתשלום יועבר לבני המשפחה כך שפרנסתם גם אינה נפגעת.

למה צריכים השכירים והעצמאיים לשים לב בעת רכישת ביטוח פנסיוני?

רכישת ביטוח פנסיוני היא התחייבות לכל דבר ולכן יש לנהל את תקציב הפנסיה בתבונה, שכירים צריכים לנהל את תקציב הבית בצורה נבונה תוך רישום ההוצאות השוטפות של הבית ובהם תשלומי הפנסיה ודמי הניהול של קרן הפנסיה.

העצמאי צריך בראש ובראשונה להבין שכל האחריות על תשלומי פנסיה מוטלת עליו ולכן הוא צריך להיות זהיר במיוחד בבחירות שלו, יש כמה תוכניות שמתאימות לעצמאיים ובגדול מומלץ לו לשבת עם יועץ מס וסוכן ביטוח כדי לראות כיצד הוא יכול להגדיל מצד אחד את החסכונות והקרנות ומצד שני להקטין את תשלום המס השנתי עליהם, ניתן לעשות זאת על ידי רכישת ביטוחים וקופות גמל שמוכרים כהוצאה מוכרת במס הכנסה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915