דיינרס

דיינרסדיינרס, או בשמו המלא של מותג כרטיסי האשראי המכובד, דיינרס קלאב אינטרנשיונל, הוא מותג כרטיסי האשראי הוותיק בעולם מבחינת הנפקת כרטיסי אשראי כפי שאו מכירים אותם כיום. כרטיסי אשראי דיינרס משווקים בישראל על ידי חברת האשראי כאל (כרטיסי אשראי לישראל) שבשליטת בנק דיסקונט.

חברת דיינרס העולמית

החברה נוסדה בשנת 1950 בארצות הברית והציגה את כרטיס החיוב הרב תכליתי הראשון בעולם, כרטיס שיצר מהפיכה פיננסית של ממש בצורה בה אנשים צורכים וקונים מוצרים. דיינרס העולמית אף הייתה ספק כרטיסי האשראי הראשון שנכנס לשוק בברית המועצות עוד בשנת 1969 ולסין בשנת 1980.

דיינרס הייתה החברה הראשונה שהציגה תכניות נקודות ללקוחותיה על סמך קניות שעשו בכרטיסי האשראי של המותג. כיום דיינרס העולמית מוכרת כספק שירותי תשלומים מוביל ללקוחות נבחרים בעלי הכנסה גדולה יחסית ועבור מגזר העסקים התאגידים, הקטנים והבינוניים. כרטיסי דיינרס מכובדים במעל 185 מדינות, במיליונים של בתי עסק. הכרטיסים מציעים גישה לכ-675,000 מכשירי משיכת מזומנים בכל העולם.

כיום החברה נמצאת בבעלות חברת הפיננסים דיסקבר שנסחרת בבורסת ניו יורק, דיינרס נרכשה על ידי דיסקבר בשנת 2008 מידי בעליה הקודמים של החברה, ענק הבנקאות סיטי תמורת כ-170 מיליון דולר, סיטי היה בעלי דיינרס מאז 1981.

דיינרס בישראל

כרטיסי האשראי של דיינרס נמצאים בישראל כבר שנים רבות יחסית והם מוצעים בעיקר ככרטיסים חוץ בנקאיים למגוון רחב של לקוחות אך גם ככרטיסים בנקאיים רגילים, מהסקטור העסקי וגם מגזר משקי הבית. החברה פועלת בישראל באמצעות חברת דיינרס קלוב ישראל בע"מ שהיא חברה בת של חברת כרטיסי האשראי השנייה בגודלה בישראל, חברת כאל.

בעלי חברת דיינרס ישראל וגם של חברת כאל הם בנק דיסקונט שהוא בעל השליטה בחברות והבנק הבינלאומי שמחזיק באחוז קטן יותר ממניות החברה הראשית, כאל. מכיוון שחברת כאל היא המשווקת הבלעדית של דיינרס בישראל היא גם זו שסולקת את כל הכרטיסים מסוג זה בעסקאות שנעשות בשוק הישראלי.

סוגי כרטיסי דיינרס שקיימים בישראל

לקוחות דיינרס בישראל יכולים לבחור מבין כמה סוגי של כרטיסי אשראי דיינרס שמוצעים להנפקה:

  • דיינרס מקומי: כרטיס אשראי פשוט שמציע קניות במגוון בתי עסק וקבלת הטבות מיוחדות על רכישות.
  • דיינרס פלטינום: כרטיס אשראי עסקי או ללקוחות גדולים, מציע תנאים טובים יותר והטבות משמעותיות וכן שירותי אשראי רחבים יותר.
  • דיינרס בינלאומי: כרטיס אשראי שניתן להשתמש בו בישראל ובחו"ל ולקבל הטבות והנחות גם בחו"ל.

נתונים פיננסיים של דיינרס ישראלFOREX

נכון לשנת 2009 לדיינרס ישראל 83,000 כרטיסי אשראי בנקאיים ו-130,000 כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים, סך הכל כרטיסים פעילים 213,000. הנתון מראה ירידה קלה לעומת 2008.
סך כל מחזורי העסקאות בכרטיסי אשראי של דיינרס לשנת 2009 עמד על 5 מיליארד ו-184 מיליון שקלים. הרווח הנקי של דיינרס קלוב ישראל לשנת 2009 היה 23 מיליון שקלים, עלייה לעומת 16 מיליון ב-2008. ההון העצמי של דיינרס ישראל הוא כ-91 מליון שקלים.

דיינרס הוא מותג קטן יחסית בשוק האשראי הישראלי אך מדובר על מותג ותיק ואמין שגם בישראל מראה נתונים כלכליים טובים של צמיחה ברווחים למרות גודלו הקטן.

לאתר הבית של דיינרס בישראל לחצו כאן

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.