דן חסכן

דן חסכןבאמצע שנת 2009, החזיר בנק הפועלים את המותג הנוסטלגי "דן חסכן" בדמות 6 תכניות חיסכון שונות לחיסכון בינוני עד ארוך טווח (3-15 שנה) הפונות אל כל טווחי הגילאים.

בפועלים ביקשו להדגיש כי מדובר לא רק בתכניות חיסכון אטרקטיביות, אלא גם בניסיון לחנך את ציבור הלקוחות לחשוב על הטווח הארוך בכל הנוגע לפתיחת תכניות חיסכון ולספק לו כלים להתנהלות פיננסית נבונה. חשוב לזכור כי כל הרווחים מתכניות החיסכון, כולל אלו של דן חסכן, חייבות בתשלום מס בשיעור של 15%.

דן חסכון שלי 3-15 שנה

תכנית חיסכון שקלית צמודת פריים מינוס 1.9%, המאפשרת הפקדות בהוראות קבע או בהפקדות מזדמנות. הוראת הקבע גמישה, אולם קיים מינימום הפקדה חודשי העומד על 100 ₪. התכנית מיועדת לתקופת זמן של 15 שנה, כאשר ישנן תחנות יציאה לאחר שלוש שנים במרווחים של חצי שנה.על פי נתוני הבנק, התכנית מיועדת עבור הורים המבקשים לחסוך עבור ילדיהם. החוסכים שיסיימו את תקופת החיסכון עם לפחות 180 הפקדות יקבלו מענק בגובה סכום הוראת הקבע הממוצעת.

דן חסכן למצווה 3-13 שנים

מתכננים את הבר מצווה של הילד כבר ביום שהוא נולד? תכנית החיסכון של דן חסכן צמודה גם היא לריבית הפריים מינוס 1.9%, ומאפשרת תחנות יציאה בתום שלוש שנים ובכל חצי שנה לאחר מכן. גם בתכנית זו ניתן להפקיד בהוראות קבע או בהפקדות מזדמנות, כאשר הוראת הקבע היא גמישה וניתנת לשינוי וסכום המינימום עומד על 100 ₪ בחודש. בתום תקופת החיסכון יקבל החוסך מענק בגובה בסכום הוראת הקבע הממוצעת שלו, זאת בתנאי שהופקדו לפחות 10,000 ₪ לחשבון ובנוסף הפקיד לפחות 144 הפקדות בהוראות קבע או הפקדות מזדמנות.

דן חסכן לחייל 5 שנים

תכנית חיסכון זו מחולקת לשתי תקופות: בחמש השנים הראשונות מפקידים ההורים סכום בהוראת קבע חודשית, כאשר בחמש השנים שלאחר מכן מקבל הם מקבלים בתשלומים חודשיים את סכום החיסכון בתוספת הריבית שנצברה. הדבר משול להשלמת ההכנסה חודשית למשך חמש שנים. תקופת הזמן הכוללת של החיסכון היא 10, כאשר בתחילת השנה השישית מתחיל החוסך לקבל את הקצבה החודשית. הריבית צמודה למדד המחירים לצרכן.

דן חסכון להשכלה 3-10 שנים

תכנית חיסכון קצרה יחסית, ל-10 שנים בלבד במסלול פריים מינוס 1.9%, כאשר תחנות היציאה אפשריות החל מהשנה השלישית ובכל חצי שנה מאז. סכום המינימום

דן חסכן

להפקדה עומד על 100 ₪ בחודש ומקסימום של 5,000 ₪ בהפקדה מזדמנת או בהוראת קבע. חשוב לציין שבמידה והכספים נמשכים שלא במועד המשיכה הם יחויבו בקנס של 50% מגובה הקרן. הטבה מיוחדת שמציע הבנק לחוסכים בתכנית זו היא הלוואה בתנאים מועדפים לחוסכים שיימצאו זכאים. ההלוואה על סכום של עד 50,000 ₪, או גובה החיסכון בפועל בגובה הריבית המועדפת לסטודנטים שתחול באותה עת.

דן חסכן לדירה 5-15 שנים

תכנית חיסכון צמודת מדד עם תחנות יציאה קבועות בכל שנה לאחר תום חמש שנות החיסכון הראשונות. הריבית במהלך 5 שנות החיסכון הראשונות היא קבועה ועומדת על 0.2%, כאשר לאחר מכן היא עולה בשיעור קבוע של 0.2% בכל שנה.ניתן להפקיד כספים בהוראות קבע גמישות או הפקדות מזדמנות, כאשר  סכום ההפקדה המינימאלי הוא 100 ₪ ו-5,000 ₪ הוא המקסימאלי.

דן חסכון לחתונה 4-8 שנים

תכנית חיסכון לטווח זמן קצר ביחס לאחרות, אולם תחנות היציאה אפשריות בכל שנה לאחר 4 שנים. כמו בתכנית החיסכון לדירה, הריבית צמודה למדד המחירים ונשארת קבועה בגובה של 0.2% בארבע השנים הראשונות, כאשר החל מהשנה החמישית היא עולה ב0.25% בכל שנה.  בנוסף חוסכים שיתמידו בכל תקופת החיסכון יקבלו מענק, בצורה של זיכוי כל התשלומים על פי הריבית בשנה האחרונה לחיסכון, כלומר 1.20%.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.