הלוואות לשכירים

הלוואה לשכיריםשכירים הם אנשים אשר מועסקים אצל גורם עסקי שמשלם להם משכורת חודשית עבור עבודתם והם לא מהווים הבעלים או השותפים בעסק עצמו, וככאלו, ציבור השכירים יכול לבחור מבין אפשרויות רבות של הלוואות לשכירים שמוצעות להם על ידי בנקים וגופים פיננסיים שונים בשל העובדה שמדובר על ציבור בעל הכנסה חודשית קבועה ויחסית ידועה מראש וללא הסיכונים שכרוכים בלהיות עצמאים ובעלי עסקים.

עדיפות לבעלי משכורת חודשית קבועה ויציבות בעבודה

באופן כללי, הלוואות לשכירים מוצעות בתנאים אטרקטיביים ומועדפים יותר ככל שהשכיר הוא בעל רמת הכנסה חודשית יציבה לאורך זמן וכן שהוא מראה על יציבות תעסוקתית לאורך זמן – המשכורת אינה תנודתית מאוד מדי חודש והשכיר לא עובר עבודה כל שנה. כמובן שככל שהמשכורת גבוהה יותר כך הלוואות יכולות להיות עבור סכומים גבוהים יותר אך זהו פרט מובן מאליו.

מגוון אפשרויות הלוואות לשכירים – הלוואה לכל מטרה

שוק ההלוואות בישראל מקיף מאוד מבחינת סוגי ההלוואות הקיימות ומטרות המימון שלשמן מקבלים אישור להלוואה – במובן זה הלוואות לשכירים אינן שונות וקיים מגוון עצום של אפשרויות. באופן כללי הלוואות לשכירים הן הלוואות לכל מטרה, כאשר יש הלוואות למטרות מימון מסוימות כמו רכישת רכב, דירה וכדומה ויש הלוואות שבהן מעניק הגוף המלווה סכום ואין לו עניין במטרה לשמה הוא מיועד אלא רק בכושר ההחזר.

הנקודה העיקרית לגבי הלוואות לשכירים היא שהגורמים המלווים מסתמכים על רמת הכנסה קבועה ויציבה כדי לקבוע את תנאי ההלוואה ואת הסכומים שמתקבלים שהם נגזרת של השכר הממוצע של הלווים.

הלוואות לשכירים דרך הבנקים

הבנק שבו מנוהל החשבון של השכירים שמבקשים הלוואה הוא לרוב האפשרות הראשונה אותה בוחנים. הבנק רואה מיידית ובקלות את המשכורות שנכנסות כל חודש לחשבון, את משך הזמן הו הן מועברות והאם מדובר על כמה מקומות עבודה.

כאמור, לקוח יציב ואמין יותר יקבל סכומים גבוהים יותר ותנאים נוחים יותר של החזר. הלוואות לשכירים דרך הבנקים יכולים להתבסס על המשכורת החודשית ובנוסף גם על שעבוד נכס קיים כמו רכב, קופת גמל וכדומה.

הלוואות מחברות אשראי

חברות האשראי מציעות הלוואות אקספרס ללקוחותיהן המחזיקים כרטיסים, ללא קשר למצב תעסוקתי של שכירים או עצמאים. אך הן מציעות גם הלוואות לשכירים שאינן לקוחות בעלי כרטיס אשראי שלהן, אלו הלוואות לשכירים במסגרת חוץ בנקאית וקבלתן מתבססת על הצגת כמה תלושי משכורת אחרונים. הלוואות לשכירים מחברות האשראי יכולות להיות בעלות תוספות ריבית גבוהות ויש לבדוק זאת היטב.

בנוסף, אפשרות חוץ בנקאית נוספת של הלוואות לשכירים היא חברות הביטוח שמציעות הלוואות על בסיס חסכונות פנסיוניים כלשהם – שוב, לאו דווקא לשכירים אלא ללקוחות בעלי חיסכון מתאים.

הלוואות לשכירים מחברות הלוואות פרטיות

בישראל מגוון חברות הלוואות פרטיות שמציעות הלוואות לשכירים לכל מטרה ובתהליך קל ומהיר לרוב. חברות אלו מציעות לרוב הלוואות של עד 50,000 ש"ח ללא ערבים ובטחונות מיוחדים והן דורשות הצגת תלושי משכורת אחרונים ותצהיר חשבון בנק שמתנהל באופן תקין. הלוואות לשכירים אלו הן לרוב לעד 60 חודשים.

הלוואות ממקום העבודה

אלו הלוואות לשכירים אידיאליות ברוב המקרים, בעל העסק מציע הלוואות בתנאים אטרקטיביים מאוד לעובדיו, לא כל עסק מציע זאת אך אם הנוהג קיים כדאי לנצל קודם אותו בד"כ.

הלוואות מיוחדות לשכירים מיוחדים

בנוסף לאפשרויות הכלליות של הלוואות לשכירים יש שכירים שעובדים בגופים מסוימים שזכאים להלוואות מיוחדות ועדיפות. אלו יכולים להיות עובדי מדינה שיכולים לקבל הלוואות מסובסדות, הלוואות לשכירים מורים או עובדי מערכות הביטחון וכדומה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.