ויזה

ויזהחברת ויזה היא חברת האשראי הגדולה בעולם, בכל מקום בעולם ניתן לראות את לוגו החברה המפורסם בכחול עם אותו פס צהוב קטן ומזוהה בקצה השמאלי והשם ויזה כבר הפך לשם נרדף לכרטיס אשראי. ויזה איננה הממציאה של כרטיס האשראי אך בכל זאת החברה צמחה וממשיכה לצמוח כספק שירותי תשלומים ענקי שכיום מחזיק בתואר של תאגיד כרטיסי האשראי הגדול ביותר.

ויזה היא בעיקרה ספקית של שירותי תשלומים שונים ומוצרים פיננסיים קשורים ונלווים. כמובן שגם בישראל קיימים כרטיסי אשראי של ויזה וגם בשוק המקומי בישראל המוצג הוא חזק ופופולארי מאוד.

תאגיד ויזה העולמי

ויזה היא חברה אמריקאית בבסיסה, כיום יש לה נציגויות וחברות בת בכל רחבי העולם אך בסיס התאגיד נמצא בארצות הברית ושם החברה הוקמה לפני ארבעים שנה, ב-1970 במדינת דלאוור הקטנה. החברה פועלת ומוכרת בכ-200 מדינות ומספקת שירותים פיננסיים ללקוחות, תאגידים וממשלות להעברת כספים אלקטרונית במגוון דרכים ועוד שירותי אשראי נוספים.

בשנת 2009 רשת הסליקה של ויזה עיבדה 62 מיליארד עסקאות בסכום כולל של 4.4 טריליון דולר. מוצרי התשלומים העיקריים שתאגיד ויזה העולמי מציע הם כרטיסי חיוב בהם ניתן לבצע רכישות אלקטרוניות אך הסכום יורד מיד מחשבון הלקוח, כרטיסי אשראי כפי שאנו מכירים אותם בישראל עם חיוב חודשי או בתשלומים וכרטיסי חיוב טעונים מראש שניתן להטעין עליהם סכום אלקטרוני ספציפי ולבצע איתו רכישות (קיים בישראל בבנק הדואר). כמו כן, ויזה מפעילה רשת עולמית של מכשירי משיכת מזומנים שנקראת פלוס (PLUS), בכל מקום בו מופיע סימן PLUS ניתן למשוך כספים עם כרטיסי ויזה.

חשוב להבין כי ויזה כתאגיד לא מנפיקה או מחדשת כרטיסי אשראי או כרטיסי חיוב שונים, ויזה מספקת למוסדות פיננסיים מוצרי תשלומים וחיובים ממותגים עם הסימן של ויזה ואותם מוסדות מנפיקים ומשווקים את הכרטיסים והמוצרים השונים. ויזה היא ספק השירותים מבחינת סליקה, מיתוג ועוד.

פעילות כרטיסי ויזה בישראל

כרטיסי אשראי של ויזה מוצעים ללקוחות כל חברות האשראי בישראל, ויזה לא מעניקה זיכיונות בלעדיים לשימוש במותג שלה כפי שנוהגות אמריקן אקספרס ודיינרס

אשראי

קלאב ולכן כל החברות בוחרות להציע כרטיסי ויזה כחלק עיקרי מפעילותן. חברות האשראי שמשווקות כרטיסי ויזה הן:

  • ישראכרט – חברת האשראי הגדולה ביותר בישראל, משווקת ומנפיקה כרטיסי ויזה באמצעות חברת הבת "אמינית" – ישראכרט בבעלות בנק הפועלים.
  • כאל – חברת כאל משווקת ומנפיקה בעצמה מגון כרטיסי ויזה בנקאיים וחוץ בנקאיים. כאל נמצאת בבעלות בנק דיסקונט.
  • לאומי קארד – מציעה כרטיסי אשראי של ויזה וגם כרטיסי ויזה אלקטרון שמיועדים בעיקר לפעולות ברשת האינטרנט. חברת אשראי בבעלות בנק לאומי.

בגלל שכל חברות האשראי מציעות ללקוחותיהן כרטיסי אשראי של ויזה כרטיסים אלו מכובדים בכל בתי העסק בישראל שמקבלים כרטיסי אשראי, בהתאם לספק הכרטיס כמובן והיקף העסקאות של כרטיסי ויזה הוא גדול מאוד וכנראה הגדול ביותר בזכות העובדה שהעסקאות הן של כל חברות האשראי.

כל חברת אשראי מציעה מגוון כרטיסי אשראי עם המותג של ויזה עליהם, כרטיסים בנקאיים רגילים, חוץ בנקאיים בתנאי החזר תשלומים מיוחדים, כרטיסים לפי רמות לקוח וכרטיסים של מועדוני לקוחות ותאגידים.

לאתר הבית של ויזה כ.א.ל לחצו כאן

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915