קורסי השקעות

קורסי השקעותבשנים האחרונות שוק ההון ומגוון אפיקי השקעה אחרים הופכים זמינים ופופולאריים יותר בקרב הציבור הרחב בישראל, יותר ויותר אנשים רוצים להרוויח ממסחר בשוק ההון, השקעות בנדל"ן וכדומה.

אך בפועל אלו שמרוויחים באמת מפעילות השקעות עצמאית כלשהיא באופן שוטף אינם רבים ועליהם להיות בעלי ידע מקיף בתחום השקעתם, לכן קורסי השקעות תורמים רבות למקצועיות ולידע של המשקיע הפרטי בדרך להצלחה ולהשגת רווחים משמעותיים.

קורסי השקעות – מגוון תכנים ורמות הכשרה

קורסים למשקיעים קיימים כיום במגוון עצום של אפשרויות הן מבחינת התכנים ואפשרויות ההשקעה הנלמדות והן מבחינת רמת הלימודים מבחינת קהל היעד של הקורסים. אין ספק כי רוב הקורסים מיועדים להיכרות ולימוד על שוק ההון, כאשר קורסי השקעות בתחום זה חושפים את המשתתפים לשוק ההון מבחינת מוצרי השקעה, מונחים מקצועיים, צרכים ואפשרויות השקעה מעשיות.

בנוסף לקורסים בשוק ההון ישנם גם קורסים למשקיעים בנדל"ן, קורסי מסחר יומי במט"ח ועוד אפיקי השקעה אפשריים.

קורסים למשקיעים – קורסים לכל מטרה

ניתן למעשה להשתתף בקורס השקעה עבור מטרה של ניהול השקעות פרטי ועצמאי – בשוק ההון, בנדל"ן או בכל אפיק אחר וגם פשוט על מנת לצבור העשרה כללית לגבי תחומים פיננסיים מרתקים כמו שוק ההון וכדומה. משתתפים יכולים לבחור קורסים למשקיעים על מנת לנהל לעצמם תיק השקעות אקטיבי או על מנת להעשיר את הידע שלהם כך שיוכלו לנהל את תיק ההשקעות שלהם בצורה מושכלת יותר בעזרת מנהל תיקים או יועץ השקעות מורשה.

בפועל, קורסים למשקיעים הם אפשרות שאנשים רבים בוחרים בה כאשר חלקם עושים זאת על מנת להפוך את המסחר או ההשקעה למקצוע שלהם ביומיום ורובם משתתפים בקורסים על מנת לצבור ידע ומקצועיות כך שיוכלו לבצע השקעות לצד עבודתם הרגילה – שממש לא חייבת להיות קשורה לשוק ההון או לכל תחום פיננסי אחר.

 

אין צורך בידע קודם עבור קורסי השקעות

באופן כללי ועקרוני, אין צורך בכל ידע קודם על מנת לקחת חלק באחד מתוך מאות קורסי השקעות הקיימים בשוק. קורסי היכרות עם שוק ההון למשל יוצאים מנקודת הנחה שהתלמידים בהם מגיעים ללא רקע קודם וזהו הרי מהות הגעתם לקורס, כנ"ל לגבי קורסים בסיסיים אחרים.

כמובן שישנם קורסים מתקדמים יותר שעשויים לדרוש ידע קודם או מעבר של קורסים בסיסיים אחרים, זאת משום שהתכנים שמועברים במסגרת קורסי השקעות אלו הם ברמה מורכבת יותר ומחייבים רקע מתאים על מנת להבין ולהצליח – בכל מקרה, לא צריך להיות בעל הכשרה כלכלית או פיננסית על מנת להשתתף ולהצליח , למעט קורסי הכשרה ספציפיים ומקצועיים ביותר שכן מיועדים לעוסקים בתחום או לבעלי תארים אקדמיים.

דוגמאות של קורסי השקעות

•    מבוא לשוק ההון
•    היכרות עם שוק ההון
•    קורס מסחר במט"ח
•    קורס השקעות מתקדם
•    קורס מסחר בבורסה
•    קורס השקעות נדל"ן
•    קורס ניתח טכני ומסחר בשוק ההון
•    קורס מסחר יומי בשוק המט"ח – פורקס
•    ניהול סיכונים פיננסיים
•    ניתוח דו"חות כספיים והערכת שווי חברות

קורסים למשקיעים – לא מבטיחים הצלחה מיידית

אנשים שניגשים לקחת קורסים על שוק ההון על מנת להתעשר במהירות ולצבור רווחים מהירים מיד אחרי הקורס מגיעים לקורס בגישה שגויה מיסודה. הקורסים מלמדים את היסודות או את התכנים שמוגדרים בקורס ומספקים כלים מקצועיים ומעשיים למשקיע על מנת להצליח.

ההצלחה הכלכלית תלויה בסופו של דבר במגוון עצום של גורמים ועצם ההשתתפות במסגרת קורסים למשקיעים אינה מבטיחה הצלחה. קורסים למשקיעים הם דרך טובה ויעילה מאוד להעשיר את הידע לקראת פעילות מוצלחת בתחום ההשקעות.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915